ליהנות מהבריכה הביתית בכל עונות השנה

אם יש לכם בריכה והמים בה קרים מדי, סביר להניח שבעונה הפחות חמה לא תשתמשו בה. אם אתם מעוניינים לנצל את הברכה הביתית בכל עונות השנה ולהפוך את ההשקעה בה להרבה יותר משתלמת כדאי מאוד שתשקיעו במערכת חימום. מהן הדרכים הקיימות לחימום בריכה פרטית? עד כמה הן יעילות אנרגטית? מה רמת הבטיחות של כל אחת? ומהי השיטה המומלצת ביותר? הפרטים לפניכם.

היתרונות של חימום בריכה

חימום בריכה מאריך את עונת הרחצה במידה משמעותית. ללא חימום הבריכה תוכלו לשחות רק בעונת הרחצה, בין החודשים מאי לספטמבר. בעזרת חימום הבריכה תוכלו ליהנות מארבעה חודשי רחצה נוספים בכיף, ועם מערכות מסוימות תוכלו אף להשתמש בבריכה בכל ימות השנה, כולל בימים הקרים. ישנם סוגים שונים של אמצעי חימום והבחירה תלויה לא פעם בגודל הבריכה, אופי ותדירות השימוש, גודל התקציב, מיקום הבריכה, תנאי האקלים הגיאוגרפיים ועוד.

סוגי מערכות חימום

ישנן דרכים שונות לחמם את הבריכה, ביניהן:

פאנלים סולאריים

פאנלים סולריים מייצרים המון אנרגיה על ידי שימוש בקרני השמש. השימוש בהם ידידותי לסביבה וחסכוני יותר. ההשקעה הראשונית הנדרשת יחסית גבוהה ותלויה במספר הפאנלים הנדרשים לחימום, כך שבפועל, ככל שצרכי החימום יהיו גבוהים יותר כך ידרשו יותר פאנלים. לשיטה של חימום סולארי לבריכה פרטית יש יתרונות אך גם חסרונות: היא תהיה אופטימלית רק כאשר ישנה שמש ולכן לא פעם דורשת גיבוי של מערכת חימום נוספת בימים שבהם השמש אינה מחממת במלוא העוצמה.

משאבת חום

אחת הדרכים האטרקטיביות ביותר לחימום בריכת השחייה היא על ידי משאבת חום. משאבת חום לבריכה פרטית מאוד חסכונית והופכת את ההחזר ההשקעה למהיר. הטכנולוגיה מאוד פשוטה וחכמה: המשאבה עושה שימוש בחום שכבר נמצא באוויר והיא תהיה יעילה בכל מזג אוויר. חימום בריכה על ידי משאבת חום נחשב לפתרון מאוד אמין שמתאים הן לבריכות קיימות והן לחדשות. כמו כן זהו פתרון בטיחותי, ידידותי ויעיל אנרגטית שאינו דורש תחזוקה רבה לאורך השימוש.

חימום בריכה פרטית לצורך הארכת עונה – להינות מהבריכה כבר מאפריל, ולשחות בכיף עד נובמבר. התקנת משאבת חום לחימום בריכה עושה את העבודה! חימום בריכת שחיה באופן יעיל וכדאי כלכלי, ללא שריפת דלקים מזהמים.

משאבת חום – פתרון מעולה לכל בריכה

משאבות חום מתאימות לחימום בריכות מסוגים שונים, החל בג’קוזי, דרך בריכת שחיה ביתית פרטית ועד בריכות שחייה במרכזי ספורט ובקאנטרי קלאב. הן מאוד יעילות שכן לא תלויות בקרני השמש לחימום המים ומפיקות חום מהאוויר. בעוד שמערכות אחרות המבוססות על חשמל יקרות לשימוש, מה גם שאינן יעילות אנרגטית, משאבת חום מספקת פתרון יחיד ומיוחד. חיי המדף שלהן ארוכים, הן מקטינות את עלויות הצריכה, שקטות במיוחד, ידידותיות לסביבה ועוד. 

שימוש בכיסוי

חימום המים בבריכה יכול לשפר את איכות חייכם במידה רבה, מה גם שהאמצעי בו תבחרו יכול להשפיע על טיב השימוש בבריכה. לא פחות חשוב, מומלץ לשמר את המים חמים ככל הניתן וכדי לעשות זאת מומלץ לכסות את הבריכה כשהיא אינה בשימוש. כיסוי גם יעזור לשמור על בטיחות ועל ניקיון הבריכה ובעיקר ימנע מכם את הצורך לחמם את הבריכה בתדירות יותר גבוהה. בעזרתו ניתן להפחית את צריכת האנרגיה במידה רבה ולהקטין את זמן החזר ההשקעה. 

כדי לבדוק אם אכן משאבת מים היא פתרון החימום המתאים ביותר לבריכה הפרטית שלכם, מומלץ להיוועץ עם מומחים לתחום. בידם כל הידע והניסיון בנושא כך שיוכלו להתאים לכם את שיטת החימום היעילה והאפקטיבית ביותר לצרכים שלכם.