מהי משאבת חום?

משאבת חום היא פתרון חימום אקולוגי המתבסס על ניצול חום שכבר קיים בסביבה. באמצעות משאבת חום ניתן לחמם מי צריכה, הסקה מרכזית למוסדות ובתים פרטיים, חימום תת רצפתי ומים חמים לתהליכי יצור. חימום במשאבת חום מביא לחסכון ממוצע של 75% בעלויות החימום מול סולר וחשמל וכ-60% מול חימום בגז.

כיצד משאבת חום עובדת?

העיקרון שלפיו פועלת משאבת חום דומה מאוד לעקרון של המזגן והמקרר, רק הפוך. מזגן ומקרר שואבים חום ממקום סגור ו”זורקים” אותו החוצה, בעוד שמשאבת חום סופחת חום מהאוויר ובאמצעותו מחממת מים שבהם ניתן לחמם מים לצרכים שונים ובהם מי רחצה, חימום תת רצפתי, רדיאטורים, פן-קוילים (מפזרי אוויר), בריכות שחיה, בריכות דגים, מקוואות, ועוד.

איך עובדת משאבת חום

מדוע משאבת החום היא פתרון חימום יעיל ואקולוגי?

משאבת חום היא פתרון יעיל ואקולוגי כיוון שהיא אינה מייצרת חום בעצמה אלא משתמשת בחום שכבר קיים באוויר. כל יחידת אנרגיה אחת מרשת החשמל היא נותנת 4 יחידות אנרגיה לחימום. כל פתרונות החימום האחרים – תנורים חשמליים, תנורי נפט, סולר וגז, רדיאטורים והסקות קונבנציונליות – יוצרים חום באמצעות שרפת דלקים מזהמים ומתכלים כגון נפט פחם, מזוט וגז. לעומתם, משאבת חום מנצלת את החום הקיים באוויר והאנרגיה היחידה שמושקעת היא לחילוץ החום והעברתו מהאוויר למים. דבר זה הופך את משאבת החום לפתרון החימום היעיל והאקולוגי ביותר.

משאבות חימום - סולארי

מה היתרונות בהתקנת משאבת חום?

  • חסכון ממוצע של 75% בעלות החימום מול סולר וחשמל וכ-60% מול גפ”מ.
  • החזר השקעה מהיר במיוחד.
  • שמירה על איכות הסביבה – אין שריפה של דלקים ואין מפגעי עשן וריחות. עד 90%
  • הפחתה בפליטת מזהמים!
  • מוצר אמין ואיכותי – אין סתימות ותקלות דלק.
  • חימום איכותי ונעים, שאינו מייבש ונמשך לאורך זמן.
  • סביבת המשתמש נשארת נקייה.

למי משאבת החום היא פתרון החימום המתאים?

משאבת החום נותנות פתרון מצוין לבתים פרטים ומשותפים, מוסדות ומפעלי תעשייה.

בבתים פרטיים ומשותפים ניתן להסב מערכת חימום מבוססת מים המשתמשת בסולר או גז, או להתקין משאבת חום בבתים שנמצאים בשיפוץ או בבנייה.

בשוק המוסדי והעסקי, משאבות חום מחממות מי צריכה לבתי מלון, בתי אבות, קיבוצים, כפרי נוער, מקוואות, מי בריכה עבור מועדוני ספורט ונופש (קאנטרי קלאבים), ספא, בריכות טיפוליות ובריכות דגים.

להשוואת מחירים ועלויות בין משאבות חום לפתרונות חימום אחרים ראו טבלה –

סולארי - אנרגיה מתחדשת