מערכות חימום מים מבוססות משאבות חום

חימום מים הוא צורך מהותי ומשמעותי במגוון רחב מאוד של יישומים ומצבים בשוק המוסדי – מסחרי ותעשייתי. בניגוד לחימום מים לצרכן ביתי קטן יחסית, בשוק המוסדי אין אפשרות ריאלית להשתמש בפתרונות דוגמת דודי שמש. כמובן שכיום חימום מים באמצעות דלקים, קיטור ושאר פתרונות ותיקים יחסית הינו יקר ומזהם מאוד. למרבה השמחה, קיים פיתרון חימום מים מוסדי המציע אמינות, יעילות מצוינת, כדאיות כלכלית וגם הפעלה אקולוגית ביחס לפתרונות אחרים – מערכות חימום מים מבוססות משאבות חום.

קבוצת סולארי פעילה בשוק פתרונות החימום וההתייעלות האנרגטית כבר מעל עשור, כאשר כיום אנו מייבאים, מייצרים, משווקים, מייעצים ומתקינים מערכות חימום מוסדיות ופרטיות, מבוססות משאבות חום וחימום מים.

משאבות חום – חימום מים אמין וזול, כל השנה

משאבות חום מיישמות עיקרון פיזיקלי יחסית פשוט, אך מהפכני ויעיל ללא תחרות מבחינת חימום מים לשוק המוסדי ולמערכות הסקה מרכזיות. משאבת חום מנצלת חום הקיים באופן טבעי באוויר החיצוני – כולל בחורף הקר – ומעבירה את החום הזה דרך תהליך פיזיקלי לתוך המים כדי לספק מים חמים בטמפרטורה הרצויה. המערכת עובדת על בסיס חשמל ולא דלק מזהם ויקר, כאשר על כל יחידת אנרגיה הנצרכת מרשת החשמל, משאבת החום מספקת כ-4 יחידות אנרגיה לחימום המים. יכולות ונתונים אלו מספקים חיסכון כלכלי של עד 75% לעומת פתרונות מוסדיים אחרים של חימום מים והסקה מרכזית!

קבוצת סולארי מייבאת את משאבות החום האיכותיות, האמינות והדינמיות ביותר בתחום, ליישומים מוסדיים, תעשייתיים ופרטיים. בנוסף, אנו מחזיקים מפעל ייצור ישראלי למשאבות חום ורכיבים מותאמים איישת ומיוחדים, במיוחד ללקוחות מוסדיים.

חימום מים באמצעות משאבות חום מספק מים חמים בצורה יציבה ואמינה ללא פשרות, עם הפעלה זולה וכדאיות כלכלית גבוהה במיוחד, לאורך כל השנה. לקוחות סולארי העושים שימוש מוצלח וזול בפתרונות חימום מים מוסדיים מבוססי משאבות חום כוללים מלונות, בתי אבות, בריכות שחייה, קיבוצים, מפעלים, מבנים מסחריים גדולים, מקוואות ועוד. אנו יודעים כיום לספק חימום מים עד לטמפרטורה של 80 מעלות – כאשר סולארי היא היחידה בשוק המסוגלת לספק מים חמים בטמפרטורות גבוהות כאלו באמצעות משאבות חום.

חימום מים באמצעות משאבות חום מתאים לחימום מי צריכה/רחצה, חימום בריכת שחייה, חימום מים לצרכים תעשייתיים ומסחריים וכיוצא באלו.  בפועל, לכל צורך קיים מבחינתכם של מים חמים, יש לקבוצת סולארי פיתרון מקצועי, אמין, יעיל ומשתלם כלכלית.

צריכים חימום מים יעיל, זול, אמין ואקולוגי? פנו היום לסולארי ואתם בדרך הבטוחה לפתרון מושלם כל השנה.

שאלות נפוצות

מהי מערכת משאבת חום לחימום מים?

בגדול, משאבת חום משתמשת בחשמל כדי להעביר חום הקיים באופן טבעי באוויר – כן, גם כשקר בחוץ, אפילו מאוד – לתוך מים, בין אם בצנרת ייעודית לצרכי הסקה מרכזית ובין אם למיכל אגירה ייעודי ומיוחד לצרכי מי צריכה (ברזים ומקלחות, מכונות כביסה מוסדיות וכו’). התהליך דומה במהותו הפיזיקלית וההנדסית לאופן בו פועל מזגן בחימום וקירור, בתוספת המים המחוממים כמובן. 

משאבת חום היא אלטרנטיבה יעילה במיוחד – כלכלית, אנרגטית וסביבתית – לאפשרויות חימום אחרות דוגמת תנורי גז או דלק וגופי חימום חשמליים.

כיצד המערכת נראית מבחינת התקנה?

תלוי לאיזה יישום משתמשים בה. אבל משאבת החום עצמה היא יחידה המותקנת מחוץ למבנה, על הגג או סמוך לקיר חיצוני למשל, והיא נראית כמו יחידה גדולה של מזגן ביתי או תעשייתי (תלוי בגודל ובהספק החימום). אם המערכת מיועדת לחימום מי צריכה לבית או למבנה מוסדי, מעבר למשאבת החום, בפנים יורכב לרוב מיכל אגירה מתאים. אם המערכת היא של חימום תת רצפתי או הסקה מרכזית, מהיחידה החיצונית רצה צנרת מים חמים ייעודית דרך מרכזת ברזים חכמה. 

לא מדובר על מערכת חימום מים סולארית מרכזית מבחינת גודל ופריסת תשתית, אלא על פתרון יותר אלגנטי, מינימליסטי מבחינת מקום ואפקטיבי לאורך כל השנה ללא קשר לשמש.

כמובן שאנו מציעים ומתקינים גם מערכות משולבות, היודעות גם לחמם את המים להסקה המרכזית וגם לחמם מי צריכה או לחמם את המים בדוד השמש כגיבוי לימים מעוננים.

איזה "סוגי" מים אפשר לחמם עם משאבת חום?

את כל סוגי המים, מבחינת השימוש שלהם בקצה כמובן: לחימום תת רצפתי והסקה מרכזית, לברזים ומקלחות, למערכות כביסה וצריכה מוסדיות, כגיבוי לדוד שמש, חימום בריכות שחייה פרטיות וציבוריות, חימום מתקני ג’קוזי וספא. 

ברחבי ישראל, קבוצת סולארי התקינה מערכות המשמשות גם לחימום תת רצפתי והסקה מרכזית של בתים פרטיים, גם חימום לבריכות שחייה ציבוריות ופרטיות, גם חימום מי צריכה למלונות ומבני ציבור אחרים ועוד מגוון פתרונות חכמים ויעילים של חימום מים עם משאבות חום.

מה היתרונות של שימוש במערכת חימום מים עם משאבת חום?

 • יעילות אנרגטית גבוהה במיוחד – אפשר להוריד עלויות הסקה ו/או חימום מי צריכה בעד 75%.
 • מסוגלת לספק מים חמים ביעילות גם במזג אוויר קר וכאשר יש עננות המפריעה לדודי שמש.
 • אורך חיים ארוך יותר לעומת פתרונות חימום אחרים. 
 • משמעותית פחות פליטת גזי חממה וללא פליטת מזהמים ישירים לסביבה. פתרון אקולוגי שניתן גם לחבר אל מערכת סולארית מרכזית.
 • בהסקה מרכזית ותת רצפתי, מתקבל חימום מאוד נעים, מפנק, אחיד וכיפי, עם יכולות גבוהות של שליטה ובקרה.

כיצד מודדים את יעילות משאבת החום?

כמו במערכות אחרות של חימום וקירור, היעילות נמדדת לפי מקדם היעילות של הביצועים, מה שנקרא מקצועית COP. ה-COP הוא היחס של כמות החום שהמערכת מעבירה למים לעומת כמות החשמל שהמערכת משתמשת בה. נתון יעילות COP של 2.5 למשל, משמעותו שעבור כל יחידת חשמל משאבת החום מעבירה 2.5 יחידות חום. 

מה ההשפעה של טמפרטורה חיצונית נמוכה על יעילות המערכת?

יעילותה של מערכת חימום מים מבוססת משאבת חום יורדת ככל שהטמפרטורה החיצונית יורדת, אבל על פי רוב היא נותרת יעילות גבוהה. בתנאי מזג אוויר קרים מאוד – מה שלא ממש קורה בפועל ברוב אזורי ישראל – יתכן ויהיה צורך להתקין מקור חימום נוסף כגיבוי למקרה שהיעילות תרד יותר מדי. 

מה אורך החיים התפעולי של משאבת החום?

מדובר על מערכות מאוד אמינות ועם אורך חיים גבוה מאוד, לצד מינימום תחזוקה, במיוחד בהשוואה לאלטרנטיבות. המשאבה יכולה “בכיף” להחזיק מעמד אפילו 20 שנה ויותר, עם מעט מאוד תחזוקה בפועל. במקרה של חימום תת רצפתי, הצנרת היא ייעודית, מיוחדת ומאוד אמינה, כך שהלכה למעשה היא “לכל החיים”, למעט אירועי קיצון נדירים.

איזה תחזוקה צריך לעשות למערכת כזו?

לעומת פתרונות אחרים, כמעט ואין תחזוקה, אבל חשוב כן להקפיד על התחזוקה שבכל זאת נדרשת כדי לקבל ביצועים אופטימליים ואורך חיים כמה שיותר ארוך למערכת. התחזוקה כוללת ניקיון של היחידה החיצונית, בדיקת רמות גז הקירור, החלפת מסנני אוויר ולוודא שהמערכת מבודדת כהלכה. 

  רוצה לשוחח תחזרו אלי פנייה בווצאפ
  נגישות
  × היי :)