משאבות חום

משאבת חום היא באמת ובתמים מוצר מהפכני וגאוני – פתרון חימום המאפשר ליהנות מהטוב שבכל העולמות ולקבל ביצועי חימום מעולים יחד עם חיסכון כספי ניכר. קבוצת סולארי מייבאת את משאבות החום המובילות בעולם, כמו כן מחזיקה בישראל מפעל ייצור ייחודי ומתקדם למשאבות מיוחדות בהתאמה אישית.

משאבת חום לחימום מים היא פתרון אקולוגי וחסכוני המתבסס על ניצול חום שכבר קיים בסביבה, כולל בתנאי קור קיצוניים! משאבות החום מהוות בחירה אופטימאלית למערכות חימום תת רצפתי, מערכת הסקה מרכזית למוסדות, חימום מי צריכה, חימום בריכת שחיה, והפקת מים חמים לתהליכי יצור. חימום מים בתהליך יעיל, מהיר וזול, גם לטמפרטורות גבוהות והכל בתהליך פיזיקלי חכם ואמין במיוחד.

פתרונות חימום מבוססי משאבות חום מביאים לחסכון ממוצע של 75% בעלויות החימום לעומת סולר וחשמל וכ-60% לעומת חימום בגז.

היתרונות של משאבות חום אוויר למים

 • עלויות אנרגיה נמוכות משמעותית, בכל שימוש ומיקום.
 • אין צורך ברכישת דלקים והחזקתם באתר.
 • משאבת חום לבריכה מהווה פתרון לחימום מי הבריכה, מי צריכה וגם חימום ביתי.
 • מינימום תחזוקה נדרשת.
 • חימום יעיל ואמין, במודל אקולוגי עם הפחתה דרסטית של פליטת מזהמים.
 • התאמה מושלמת לתנאים האקלימיים והכלכליים בישראל.

הנכם מוזמנים להתרשם ממגוון משאבות חום שקבוצת סולארי מציעה ללקוחותיה הפרטיים והמוסדיים:

משאבות חום – שאלות ותשובות

רוצים לשמוע עוד על משאבות חום? נשמע מעניין אבל עכשיו יש לכם מלא שאלות לגבי משאבות חום ומערכות חימום מים, הסקה מרכזית, חימום תת רצפתי או חימום בריכה באמצעות מערכת מותאמת אישית וחכמה של משאבת חום? כאן תמצאו שאלות ותשובות בנושאים הנפוצים שאנשי המקצוע של סולארי נשאלים כל הזמן לגבי מערכות והתקנות. עדיין יש לכם שאלות בסוף העמוד? צרו איתנו קשר ונשמח לתת מענה ושירות מקצועי.

מה זה משאבת חום ואיך היא עובדת?

למעשה, אתם כבר משתמשים במשאבת חום במשך שנים, ואפילו לא ידעתם זאת. המקרר שלכם משתמש באותו עיקרון פיזיקלי של משאבת חום, כאשר מערכת המקרר מוציאה את האוויר החם מ”קופסת” המקרר ומעבירה אותו החוצה, מה שמייצר קור בתוך המקרר. משאבת חום הופכת את התהליך, מוציאה חום מהאוויר החיצוני (כן, גם כאשר בחוץ קר מאוד!) ומעבירה אותו לתוך המים במערכת – אשר בתורם זורמים בצנרת לחימום תת רצפתי, הסקה מרכזית חיצונית, חימום בריכת שחייה או חימום מי הצריכה במבנה. 

התהליך הפיזיקלי של משאבת חום פועל באמצעות חשמל, בצורה מאוד יעילה אנרגטית, ללא כל שריפת דלקים, בצורה שקטה, אמינה ויציבה מאוד. 

משאבת חום אוויר למים (כמו אלו שקבוצת סולארי משתמשת בהן) כוללת יחידה חיצונית שנראית כמו יחידה חיצונית גדולה של מזגן. ביחידה זו יש מאוורר ששואב את האוויר מהסביבה ומעביר אותה למערכת מורכבת של צנרת פנימית ושלל טכנולוגיות המאפשרות לקצור את החום הקיים באוויר ולהעבירו למים שמתחממים לטמפרטורה הרצויה והמוגדרת במערכת.

אתם בסולארי המצאתם את משאבת החום?

ממש לא. מדובר על מוצר שקיים בשוק העולמי כבר שנים רבות ועל יישום של תהליך פיזיקלי מוכר. אנחנו בסולארי מייבאים, משווקים, מתקינים ואפילו בונים את המערכות הטובות ביותר של משאבות חום, למגוון יישומים וצרכים, עם מוצרים מבית המותגים המובילים והאיכותיים ביותר בעולם. אז לא המצאנו את התחום ואת הטכנולוגיה אבל אנחנו בהחלט המובילים בתחום בשוק הישראלי.

האם המערכת רועשת במיוחד?

היחידה החיצונית של מערכת החימום כוללת מאוורר חזק המושך את האוויר פנימה אל המערכת, כך שביחידה חיצונית זו יש רעש מסוים של מאוורר גדול וחזק – בדומה למזגן שלכם מבחינה זו. מידת הרעש תלויה באיכות המוצר שלכם ואיכות ההתקנה, וכאן המקצועיות, האיכות וההקפדה על פרטים של קבוצת סולארי נכנסות לתמונה – עם מערכות מתקדמות, אמינות, יעילות וגם שקטות, הודות להתקנה מדויקת, שימוש במשאבות חום אינוורטר שקטות יותר ושאר פרמטרים המספקים לכם הפעלה שקט וראש שקט מבחינת ביצועים, תפעול ואמינות.

האם אפשר לבצע הסבה של מערכת חימום מבוססת סולר או גז למשאבת חום?

בהחלט אפשר ואפילו רצוי. אנו בסולארי מבצעים אינספור הסבות של מערכות חימום והסקה מרכזית ישנות, מבוססות סולר או גז, למערכות חדשות, אמינות וחסכוניות משמעותית על בסיס משאבות חום. באופן עקרוני, בהסבה שכזו אנו עושים שימוש בצנרת הקיימת במערכת ההסקה המרכזית הישנה שלכם – תת רצפתית או לרדיאטורים חיצוניים – או בצנרת הקיימת לבריכה או לחימום מי הצריכה שלכם, ו”רק” מחליפים את אלמנט החימום עצמו מתנור שריפה למשאבת חום יעילה, שקטה, נקייה וחסכונית. כמובן שניתן לשדרג את המערכת עם יותר שליטה ובקרה, תרמוסטטים מתקדמים בחדרים השונים וכיוצא באלו. 

האם זה חימום בטוח יותר?

גם ההיגיון הבריא וגם עדויות מוכחות מהשטח מראים כי משאבת חום היא פתרון בטיחותי יותר בהשוואה למערכות חימום המבוססות של שריפת דלקים. המערכת מחוברת לחשמל (חד או תלת פאזי, בהתאם להספק המערכת והתשתית הקיימת) ואין כל שריפה של דלק או חומר. בנוסף, המים מחוממים לטמפרטורה יעילה ונעימה ובדר”כ לא לטמפרטורות גבוהות מדי או מסוכנות. כך יש סיכון מופחת גם לשריפות, גם לנזקי עשן וגם לכוויות. 

יש לי שליטה על המערכת?

בוודאי שכן, כמה שליטה שאתם רוצים וצריכים. במערכת הסקה מרכזית או חימום תת רצפתי על בסיס משאבת חום אתם שולטים במידת החום של המערכת וכמה אתם רוצים לחמם אזורים או חדרים שונים בבית. המערכת כוללת תרמוסטטים חכמים בחדרים ואזורים שונים ואפשרות לחימום מותאם אישית בכל אזור. זה משפר את היעילות האנרגטית והכלכלית של המערכת. 

האם מכבים ומדליקים את המערכת בכל יום?

חימום תת רצפתי או הסקה מרכזית מבוססי משאבות חום מייצרים חום נעים, אחיד ויציב מאוד, כאמור בתהליך מאוד יעיל אנרגטית וכלכלית. החום נוצר לאט יחסית, ממלא את החדר ואז נשמר בצורה מאוד אפקטיבית וחסכונית. באופן כללי, את מערכת משאבת החום שלכם מדליקים בתחילת החורף כאשר אתם רוצים להתחיל לחמם ומכבים אותה לגמרי רק כאשר הטמפרטורות עולות חזרה. לא מכבים ומדליקים את המערכת בכל יום כי זה יקר יותר לתפעול וגם מקדם שחיקה במרכיבי המערכת. אבל כמובן שיש שליטה ובשעות בהן אתם לא בבית (לרוב בבקרים) המערכת מכוונת אוטומטית להורדת הטמפרטורה למינימום האפשרי המאפשר יעילות כלכלית ותפעולית וגם שהבית יהיה חם ונעים כאשר אתם חוזרים בהמשך היום.

זכרו שבהפעלת משאבת חום אתם מקבלים יותר יחידות חום עבור כל יחידת אנרגיה (חשמל) שהשקעתם, בניגוד לכל פתרון חימום מרכזי אחר. לכן בהחלט מדובר על מערכת חסכונית ויעילה אנרגטית. 

חימום מרכזי עם משאבת חום מתאים רק לבית פרטי צמוד קרקע?

אמנם מרבית ההתקנות הן בבתים צמודי קרקע, אבל זה ממש לא מחויב המציאות ובהחלט אפשר להתקין מערכת חימום תת רצפתית או מערכת הסקה מרכזית אחרת, על בסיס משאבות חום, גם בבנייני דירות, מבני ציבור וכיוצא באלו. ככל שאתם מחממים יותר שטח עם משאבות חום, כך עלות התקנת המערכת יורדת באופן יחסי. 

סולארי התקינה מערכות של משאבות חום, הסקה מרכזית, חימום תת רצפתי, חיום בריכות שחייה וחימום מי צריכה במבנים משותפים, מלונות, מועדוני כושר ופנאי, בריכות ציבוריות וקיבוציות ובאינספור בתים פרטיים בכל רחבי ישראל.

כמה שנים אמורה משאבת חום להחזיק מעמד?

משאבות החום כיום מתקדמות ואמינות מאוד והטכנולוגיה מאוד מבוססת ויציבה, יחד עם חידושים ושדרוגים שכל הזמן מתרחשים. קבוצת סולארי עוברת עם משאבות החום הטובות ביותר בעולם וגם מייצרת בעצמה משאבות חום ליישומים מאוד ספציפיים. באופן כללי, משאבת חום אמורה לספק ביצועים טובים ואמינים, עם תחזוקה מינימאלית ובסיסית, לפחות 15 שנה ויש גם מכונות חדישות יותר המחזיקות מעמד מעבר לכך. זה מדגיש את החשיבות של שירות לאחר התקנה ומכירה – משהו שאנו בסולארי ידועים ומתגאים בו בכל המערכות שלנו.

אבל בכל זאת יותר זול לחמם עם מזגן, למה עדיף משאבות חום?

נכון, החימום הכי זול בישראל הוא עדיין באמצעות המזגן שלכם. אבל כפי שוודאי ידוע לכם, חימום עם מזגן הוא מאוד לא נעים, לא אחיד והוא הופך את חודשי החורף בתוך הבית ליבשים ולא כיפיים במיוחד, עם רוח חמה ויבשה ליד המזגן, אזורים חמים מדי ואזורים אחרים קרים מדי ושאר חסרונות. מערכת הסקה מרכזית או חימום תת רצפתי מבוסס משאבת חום לעומת זאת מקרינה את החום בצורה איטית, יציבה ומאוד נעימה. החום המתקבל הוא נעים ומפנק מאוד, יציב מהרצפה ועד התקרה, לא מייבש את האוויר ובאופן כללי הרבה יותר כיפי ונעים לעומת חימום של מזגן.

  רוצה לשוחח תחזרו אלי פנייה בווצאפ
  נגישות
  × היי :)