מערכות קירור / חימום בחממות

חממות מיועדות לספק סביבה מבוקרת לגידול צמחים, עם מספיק אור שמש, טווח טמפרטורות תקין לגידול הספציפי, לחות וכמו כן תנאים למניעת כניסת מזיקים והגעתם לצמחים. אמנם בישראל רוב החממות אינן כוללות מערכות לקירור או חימום, אך בשנים האחרונות יש יותר ויותר גידולים שכן זקוקים לתנאים יותר מבוקרים ומפוקחים, כמו גם גידולים המשיגים תשואות טובות יותר עם יישום של קירור או חימום, בהתאם לצורך האגרונומי. מגמה זו מובלת במובנים רבים ע”י כניסתן של טכנולוגיות חדשות, יעילות וכדאיות כלכלית של מערכות קירור וחימום חממות – יישומים שחברת סולארי מתמחה בהם ומובילה את השוק הישראלי.

הרבה אנשים עדיין שבויים בקונספציות חקלאיות ישנות, שלפיהן חממה רק צריכה לספק חום ולחות לגידול הצמחי-חקלאי בתוכה. אך כאמור יש היום גידולים שדווקא צריכים קירור מסוים לצד הצורך לגידול בתוך חממה, כמו גם צמחים שבעזרת מערכת חימום לחממה יכולים לגדול ולשגשג גם בחודשים הקרים יותר. 

מערכות קירור וחימום לחממות – התאמה מלאה לתנאים בישראל!

באיסלנד הקרה מגדלים ירקות בחממות המחוממות באמצעים גיאו-תרמיים, צינורות המותקנים עמוק באדמה, מוציאים את החום הטבעי הנובע במיקומים רבים במדינה הצפונית והגעשית הזו ומעבירים אותו פנימה לחממה, כך אפשר לגדל מלפפונים ועגבניות גם כשבחוץ שלג! אך ישראל כמובן אינה איסלנד והתנאים האקלימיים והחקלאיים בישראל שונים מהותית, ספציפיים לישראל. לכן בהקשר של מערכות קירור לחממות או מערכות חימום לחממות, קריטי ליישם פתרון מותאם אישית, גם לצרכים האקלימיים בתוך החממה וגם כמובן לתנאי הגידול בישראל – זאת כדי לספק תוצאות איכותיות ואמינות וגם כדי לספק פתרון חימום/קירור חממה עם כדאיות כלכלית ויחס עלות-תועלת איכותי.

בחברת סולארי, המתמחה בפתרונות חדשניים, מתקדמים ויעילים אנרגטית ופיננסית של חימום וקירור למגזר הפרטי, העסקי-מוסדי וגם התעשייתי-חקלאי, אנו מציעים לכם בדיוק את זה – מערכות קירור או חימום לחממות או יישומי חקלאות אחרים, בהתאמה אישית מושלמת לצרכים שלכם, למודל הכלכלי הנכון לכם וכדי למקסם יבולים ותשואות, בעלויות התקנה והפעלה סבירות ונגישות.

חימום חממות באמצעות מערכת משאבות חום

בסולארי אנו המומחים למערכות מבוססות משאבות חום, אשר באמצעות תהליך פיזיקלי חכם ומאוד יעיל מחממות מים או אוויר. פתרון קלאסי וסופר איכותי כדי לחמם חממות ולהגיע לתנאים אקלימיים אופטימאליים. משאבת החום מוציאה את החום הקיים באופן טבעי באוויר (כולל כמובן בחודשי החורף הקרים!) ומעבירה אותו לתוך מים, ביעילות אנרגטית וכלכלית גבוהה מאוד. בהמשך ניתן לחמם את החממה באמצעות המים החמים הללו או באמצעות מפוחים מתאימים לחמם את האוויר בחממה עצמה. מערכות אלו מאפשרות חימום יעיל ומדויק מאוד, כולל אמצעי ניטור ובקרה מתקדמים, בעלויות הפעלה נמוכות יחסית לפתרונות אחרים. 

מערכות קירור לחממות – פנקו את הצמחים שלכם בימי הקיץ הלוהטים

הקיץ הישראלי חם וקשוח מאוד, מגמה שרק הולכת ומתעצמת בכל שנה. חממה בקיץ היא מקום לוהט, לח וקשה לעבודה – אך בעוד שצמחים מסוימים אוהבים את התנאים הללו וזקוקים להם, צמחים רבים אחרים דווקא “מעדיפים” טמפרטורות נמוכות יותר, אותן יכולה לספק מערכת קירור חממה מבית חברת סולארי. 

תוך שימוש בצ’ילרים מקצועיים ומותאמים אישית, פעולה “הפוכה” של משאבות חום ושאר יישומים טכנולוגיים-הנדסיים, אנו יכולים לקרר ביעילות וברמת דיוק גבוהה את החממות שלכם, מה שמאפשר שיפור בתפוקת היבול, תוך ניצול חכם של המשאבים הכספיים שלכם.

שוקלים להתקין מערכת חימום או קירור בחממות שלכם? פנו היום לחברת סולארי, המתמחה במערכות אלו, עם מגוון מערכות שכבר מותקנות ועובדות במגזר החקלאי בכל רחב ישראל.