חימום בניינים משותפים

בניינים משותפים או בנייני דירות, הם בניינים גדולים וגבוהים, אשר מאכלסים בתוכם מספר דירות למגורים, החל בבית משותף ל-2-3 דירות ועד מגדלים של עשרות רבות של דירות. למרות השם המעט “קיבוצי”, בפועל אין הרבה דברים משותפים בבניין משותף, למעט הבניין עצמו והתשתיות המרכזיות שלו – מה שבהחלט יכול לכלול גם פתרונות חימום בניינים משותפים – קבוצת סולארי מציעה את החכמים, היעילים והטובים ביותר בכך ובדיוק על זה נסביר כאן. 

מה הכוונה בחימום בבניין משותף?

באופן כללי, כל בעלי ודיירי הדירות בבניין דירות משותף חולקים יחד את השימוש בתשתיות הראשיות בבניין, כאשר כמובן שברוב הדברים ניתן לחייב כל דירה לפי הצריכה והשימוש בפועל. זה כולל את החשמל המגיע לבניין ומחולק לכל הדירות, את המים, צנרות הביוב הראשיות, קווי התקשורת השונים ובחלק מהמקרים גם מערכות חימום – שבהקשר להם הנושא הופך מעט מורכב יותר. 

חימום בניינים משותפים כולל כמה אלמנטים או היבטים אופרטיביים שיכולים להיות בבניין, בהתאם למפרט התשתיות והגמר שלו, סטנדרט הבנייה, תקופת הבנייה וכיוצא באלו. ההיבטים המרכזיים והרלוונטיים הנכללים תחת הנושא של חימום בניין משותף הם מי צריכה והסקה. 

  • חימום מי צריכה בבניין משותף: מי הצריכה הם המים החמים למקלחות, לכיורים, לכביסה, למדיח ולשאר הצרכנים בכל דירה. בהקשר למי הצריכה החמים, מדובר על המים החמים למקלחות לכיורים. יש בנייני דירות בהם לכל דירה יש דוד שמש משל עצמה, אך יש גם כאלו בהם חימום המים הסולארי מתבצע עם מערכת משותפת על גג הבניין. אך יש בניינים בהם יש, בלעדית או בנוסף, מערכת מרכזית לחימום מים – למשל מערכת מבוססת משאבות חום כמו בבתי מלון ומבנים מוסדיים
  • מערכת הסקה מרכזית בבניין משותף: אמנם הרוב בישראל מחממים את הבית – כולל דירות – עם מזגנים, אך יש בניינים משותפים בהם מותקנת מערכת הסקה מרכזית המספקת צרכי הסקה וחימום לכל דירות הבניין. למשל דרך רדיאטורים או חימום תת רצפתי. מערכות מודרניות, יעילות וחסכוניות מספקות את ההסקה דרך משאבות חום. 

פתרונות חימום בניינים משותפים מבית קבוצת סולארי

למרות השם שעשוי לעיתים להטעות, קבוצת סולארי לא עוסקת כיום כלל במערכות סולאריות לייצור חשמל וגם לא במערכות חימום מים באמצעות קולטי שמש (חימום מים סולארי). סולארי היא מובילת שוק עם שירות מוערך ואמינות מקצועית מוכחת בתחום של פתרונות חכמים, מתקדמים ויעילים כלכלית-אנרגטית לחימום מים והסקה. קבוצת סולארי התקינה והיא משרתת מערכות חימום בניינים משותפים בכל רחבי הארץ, לצד פעילות נרחבת במבנים ציבוריים, מוסדיים וממשלתיים ובבתים פרטיים. הפתרונות שלנו בהקשר להסקה מרכזית בבניינים משותפים וחימום מי צריכה בבניינים משותפים כוללים למשל:

  • מערכות הסקה מרכזית מבוססות על משאבות חום מתקדמות ויעילות – לחימום תת רצפתי בהתקנות חדשות או בהסבת מערכות ישנות וגם במערכות של רדיאטורים המותקנים בחדרי הדירות. 
  • מערכות חימום מי צריכה בבניין משותף – על בסיס משאבות חום ייעודיות לחימום מי מקלחות וכיורים. יעילות אנרגטית מעולה, אמינות שיא ומים חמים בטמפרטורות מדויקות כל היום וכל השנה. כמערכות חימום מים מרכזיות ובלעדיות או כגיבוי חסכוני ואמין יותר למערכות מבוססות דודי מים וקולטי שמש. 

אם אתם מחפשים מענה אופטימאלי, מקצועי ומותאם אישית לצרוך כלשהו בהקשר של חימום בניינים משותפים, פנו לקבוצת סולארי לפרטים נוספים וקביעת פגישת ייעוץ ותכנון ראשונית. פתרון יעיל, אמין, איכותי וחסכוני כלכלית גם למבנים חדשים וגם לבניינים משותפים ישנים עם תשתיות חימום מיושנות. 

פוסטים קשורים