חימום בריכות ציבוריות

שדרגו את החוויה עבור המתרחצים שלכם, האריכו את עונת הרחצה והגדילו הכנסות. את כל אלו ועוד תוכלו להשיג באמצעות התקנת מערכת לחימום בריכת השחייה הציבורית. בין אם אתם מפעילים בריכה סגורה שניתן להפעיל כל השנה או בריכה ציבורית פתוחה שבה ניתן להאריך בכמה חודשים את עונת הרחצה, פתרון של חימום בריכות ציבוריות מבית קבוצת סולארי מספק לכם מענה טכנולוגי מתקדם, חסכוני ויעיל ועם החזר השקעה מהיר.

אמנם ישראל מאופיינת בקיץ חם וארוך וחורף קצר ובהחלט די מתון, בחודשים הקרים אי אפשר להיכנס ולשחות בבריכה שאינה מחוממת. מכאן שבריכה ללא מערכת לחימום מי השחייה שבה, נגזר עליה לסגור את שעריה לתקופה של לפחות מחצית מהשנה. היום נסקור את הפתרונות השונים לחימום בריכות ציבוריות, תוך הסבר מדוע הפתרון של קבוצת סולארי – חימום בריכת שחייה עם מערכת משאבות חום – הוא היעיל, המתקדם והאמין ביותר.

קבוצת סולארי, הפעילה שנים רבות בתחום פתרונות חימום המים ואשר נחשבת חלוצה ומובילה במשאבות חום, כבר התקינה בהצלחה רבה מאות מערכות של משאבות חום לחימום בריכות שחייה בקיבוצים, מלונות, קאנטרי קלאבים וכיוצא באלו.

היתרונות בחימום בריכת השחייה

הארכת עונת הרחצה ושיפור הפעילות הכלכלית

התקנת מערכת חימום בריכה ציבורית מאפשרת להאריך משמעותית את עונת הרחצה והשימוש בבריכה, מה שמאפשר למשתמשים להמשיך להגיע לשחות וליהנות מהבריכה גם בחודשים הקרים. הארכה כזו של עונת הרחצה כמובן מאפשרת לייצר הכנסות מהבריכה הרבה יותר חלקים מהשנה או אפילו כל השנה, מה שמשפר את הפעילות הכלכלית שלה כמוקד רווח ומונע את הפיכתה ל”פיל לבן” בחודשי החורף.
עם מערכות משאבות החום לחימום בריכות של סולארי, ניתן להפעיל בריכות שחייה סגורות לכל אורך השנה וגם החודשי החורף הכי קרים וגשומים. לגבי בריכות פתוחות (בעיקר בגלל גשם ואיזון בין יעילות כלכלית-תפעולית), המערכת מאפשרת להאריך את עונת הרחצה לחודשי הסתיו והחורף המוקדם וגם לפתוח את הבריכה כבר בתחילת האביב.

שדרוג החוויה למשתמשים

כאשר מי הבריכה חמים ונעימים בחודשי החורף, כמובן שהרבה יותר נעים ומהנה לקפוץ למים לשחות. שמירה על טמפרטורת מים אחידה ומדויקת מאפשרת לשחיינים להגיע ולהמשיך בפעילות הספורטיבית האהובה והמומלצת הזו גם בחורף. מה גם שבריכה מחוממת מושכת משתמשים חדשים המחפשים פתרון ספורטיבי לחודשי החורף.

פתרונות ושיטות לחימום בריכות ציבוריות

ברחבי העולם יש שיטות שונות ומגוונות לחימום בריכות שחייה ציבוריות ופרטיות, כאשר חלק מהשיטות רלוונטיות או משתלמות כלכלית בהתאם לתנאים פרטניים באותו אזור גיאוגרפי (למשל חימום גיאו-תרמי יעיל וזול – שאינו קיים אצלנו בארץ כמובן). בישראל, עם המאפיינים האקלימיים והגיאוגרפיים הספציפיים שלה, יש כמה פתרונות אפשריים לחימום בריכה, נסקור אותם בקצרה:

  • חימום סולארי: הכוונה כאן היא למערכת חימום מים הדומה במהותה לדוד השמש הביתי. מנצלים את קרינת השמש לחימום המים בצורה ישירה, והעברתם לבריכה. זה כמובן פתרון לא מאוד יציב ובימים מעוננים (כמו שיש בחורף…) הוא מאוד לא יעיל. בפועל אי אפשר להתבסס על חימום סולארי של בריכה בצורה כלכלית ויציבה.
  • חימום בגז: באמצעות תנורים מופעלים בגז, המים מועברים דרך רכיבי חימום ומוזרמים בסירקולציה בחזרה לבריכה. זה פתרון שכן יוצר זיהום סביבתי, הוא יקר לתפעול, מצריך תחזוקה ולא מאוד יעיל אנרגטית מבחינת אובדן אנרגיה.
  • חימום בסולר: בדומה לשימוש בתנורי גז, רק על בסיס שריפת סולר. פתרון המגיע עם כל החסרונות והחולשות של חימום בריכה עם גז, אבל משמעותית יותר מזהם סביבתית, יותר יקר ופחות יעיל. לא מומלץ בכלל!
  • משאבות חום אוויר למים: מערכת מתקדמת, אמינה, עם כמעט אפס תחזוקה, מאוד יעילה אנרגטית וללא כל שריפת דלקים. משאבות החום מיישמות תהליך פיזיקלי (דומה במהותו למזגן או מקרר) כדי להפיק מהאוויר חום ולהעבירו למים. השימוש על בסיס חשמל בצורה חסכונית מאוד, התפעול מאוד פשוט ויעיל כלכלית והתוצאה היא מים חמים בטווח טמפרטורה מאוד נשלט ויציב והתאמה אופטימאלית לבריכות שחייה. ניתן גם להשתמש במשאבות חום לחימום מי המקלחות של הבריכה, לחיסכון כלכלי נוסף ועוד שפור לשירות למתרחצים שלכם. 

לסיכום: חימום בריכות ציבוריות באמצעות מערכת של משאבות חום מאפשר לכם זינוק קדימה בנוחות ברת קיימא ויעילה כלכלית לטובת המתרחצים והשחיינים שלכם וכמובן הגדלת נפח הפעילות ושורת הרוח מהבריכה. לפרטים נוספים צרו קשר עם סולארי ונגיע אליכם לפגישת ייעוץ.

פוסטים קשורים