פתרונות חימום לבית לחורף חם ונעים

גם במדינה חמימה כמו ישראל, ימים חורפיים עשויים להיות קרים. כדי להתגונן מפניהם עלינו לשלב בבית פתרונות חימום מתקדמים. פתרונות החימום הנכונים יכולים להפוך את החורף שלנו להרבה יותר נעים. אך כדי שזה יקרה, עלינו להגדיר את הצרכים שלנו ולהכיר את הפתרונות הקיימים, על היתרונות והחסרונות שלהם. 

מזגן 

מזגן הוא אחד מאמצעי החימום הפופולריים והוא נחשב לחסכוני במיוחד מבחינת עלויות חימום. המזגן מותקן בבית, בין אם כיחידה עצמאית שמחממת חללים שונים בנפרד ובין אם כיחידה מרכזית שמחממת את כל הבית בו זמנית. הוא מחמם את החלל במהירות יחסית ופועל על חשמל. הוא זמין ובטיחותי והשימוש בו מקנה שקט נפשי בכל שעות היממה. 

למזגן ישנם גם כמה חסרונות: הוא יכול להוות מקור לחיידקים ומזהמים ואם לא שומרים על ניקיון ותחזוקה השימוש בו עלול להוביל לבעיות בריאותיות, הוא מייבש את האוויר בחדר ולא מאפשר לחות והוא דורש תחזוקה וניקוי כדי לחסוך בחשמל ולשמור על האוויר המוזרם לחדר נקי.

קמין

קמין הוא אחד מאמצעי החימום היותר מסורתיים, ונעשה בו שימוש לחימום מאז ומתמיד. כיום את קמין העצים המסורתי ניתן להחליף בקמין גז וכך להימנע מהתחזוקה השוטפת הנדרשת. קמין מפיק חום נעים בבית, וישנם עיצובים מאוד מרשימים של קמינים שהתקנתם משדרגת את הבית במידה רבה ויוצרת אווירה מאוד מיוחדת. העיצובים המתקדמים מאפשרים לשלוט בקמין בעזרת שלט ולהדליק אותו מהספה ללא העבודה הסיזיפית שכרוכה בהפעלת קמין עצים.

לקמין יש גם חסרונות. קמין עצים למשל דורש ניקיון ותחזוקה שוטפים שלא לומר עץ כחומר בעירה. קמין גז אינו אותנטי כמו קמין עץ, מה גם שצורך גז עבור הפעלתו.

מערכות חימום תת רצפתי

אחד מפתרונות החימום האידיאליים ביותר אלו הן מערכות חימום תת רצפתי. הן מותקנות מתחת לריצוף ומציעות את שיטת החימום הנעימה ביותר שישנה. שיטת חימום זו מאוד חסכונית באנרגיה והופכת את ההשקעה הכספית למאוד משתלמת לטווח הרחב. למערכות החימום התת רצפתי של היום יש מודל פעולה חדשני, חסכוני ואמין: הן מבוססות על מים ולכן מקטינות את עלויות החימום בהשוואה למערכות חימום אחרות. הן אקולוגיות, בטוחות לשימוש, ניתנות להתאמה אישית בחלקי הבית השונים וניתן לשלב בהן מרכיבים נוספים כמו חימום מגבות, חימום בריכת שחייה ועוד. כמו כן חימום שעולה מן הרצפה הוא הרבה יותר אסתטי ואינו מייבש כמו מזגן.

למערכות אלו יתרונות רבים, חסרונן הוא בעלותן, אך יש לציין שעלות זו מתקזזת עם החיסכון הכלכלי שמציעות בשימוש השוטף.

משאבות חום

פתרון חימום נוסף המתאים לשימוש פרטי ומוסדי אלו הן משאבות חום. משאבות אלו נחשבות למוצר מהפכני שמציע ביצועי חימום טובים לצד חיסכון בעלויות. בנוסף פתרון חימום זה נחשב לאקולוגי וידידותי לסביבה, שכן המשאבה מנצלת חום שכבר קיים בסביבה ושימושית גם כאשר תנאי הקור בחוץ קיצוניים. החימום באמצעות משאבות חום מאוד יעיל, זול ומהיר והן מובילות לחיסכון של עד 75% בעלויות החימום. בעזרת משאבות חום תוכלו לחמם לא רק את הבית הפרטי אלא גם את בריכת השחייה שלכם, את מי הצריכה ועוד. הן דורשות תחזוקה מינימלית ונחשבות לפתרון שמתאים באופן מושלם לתנאים האקלימיים הישראלים.

החיסרון העיקרי של משאבת חום בא לידי ביטוי בעלויות ראשוניות. עם זאת בטווח הארוך השקעה זאת תהפוך למשתלמת בשל החיסכון בעלויות החימום. כמו כן ישנן משאבות יותר רועשות מאחרות ולכן חשוב להתקין אותן במיקום הנכון. 

חברת סולארי מעמידה לרשותכם פתרונות חימום מתקדמים וחדשניים מבחינה אנרגטית, תפעולית וכלכלית. החברה מובילה בתחום משאבות החום והחימום התת רצפתי ותשמח לספק לכם את המענה הטוב והמתאים ביותר לחימום הבית שלכם.