חימום לבית: מה הכי חסכוני?

אם אתם עומדים לפני בניית בית או שיפוץ גדול, בהחלט יש לכם המון על מה לחשוב ואינסוף דברים להחליט לגביהם, כולל לגבי האופן בו תחממו את ביתכם בימי החורף. זהו נושא חשוב מאוד, הן לאיכות החיים שלכם בחורף והן למבנה ההוצאות השוטפות שלכם. כאשר בנוסף זהו נושא שיש לגביו הרבה מאוד מידע המסתובב ברשת, לא כולו מדויק או מלא – מה שיוצר בונים ומשפצים מבולבלים שלא תמיד יודעים מה ואיך להחליט לגבי שיטת החימום החסכונית, היעילה והנעימה ביותר. נסביר את הדברים לעומק ועם תשובות!

חימום בטיחותי לחדר ילדיםחימום של חדרים וחללים שלמים

ראשית כל נסביר שאנו מדברים כאן על אמצעי חימום לחללים שלמים בבית, ולא של נקודות בודדות. בישראל הרבה אנשים משתמשים באמצעי חימום נקודתיים, אשר מספקים חום באזור מצומצם בחדר, אך לחלוטין לא מחממים את כל החלל. מכשירים אלו כוללים תנורי ספירלה, מקרני חום “אינפרא-אדום”, מפזרי חום וכיוצא באלו.

חשוב להבין שמכשירי חימום קטנים ונקודתיים אלו אולי יספקו לכם תחושת חום מסוימת כאשר אתם סמוכים להם, אך הם בהחלט לא מחממים חדר שלם. פתרונות אלו לא מספקים חימום יעיל ונעים וגם אינם חסכוניים באנרגיה – הם כל הזמן עובדים קשה כי החום “בורח” ליתר החלל שבו יש אוויר קר יותר.

בנוסף, רוב אמצעי החימום הקטנים והנקודתיים הללו אינם בטיחותיים בהקשר של התחשמלות, כוויות ואף שריפה – בעיקר בבתים עם ילדים.

זכרו שאתם מחפשים פתרון חימום חסכוני אך גם כזה שיהיה יעיל, בטיחותי וייצור עבורכם סביבת מחייה נעימה ונוחה – לכן מכשירי חימום קטנים כאלו אינם מהווים בפועל פתרון לחימום הבית.

חימום הבית עם מזגן – חסכוני אבל עם שלל חסרונות!

מבין כל אמצעי החימום המתאימים לחימום חללים שלמים בבית, המזגן הוא באופן יחסי הכי חסכוני מבחינת עלויות הפעלה ועלויות הרכישה וההתקנה – אבל הפער הזה הולך ומצטמצם! מזגן מחמם את הבית דרך תהליך פיזיקלי פשוט ואמין, בתהליך הפוך ממה שקורה כאשר אתם מקררים את הבית בימי הקיץ החמים. אבל, וזה אבל חשוב מאוד, חימום עם מזגן מגיע עם חסרונות רבים מאוד וגם הכדאיות הכלכלית שלו על פני פתרונות הסקה מרכזית יעילים ה

חימום לבית - סולארי

ולכת ופוחתת עם השיפור בטכנולוגיות והוזלת המערכות.

חימום עם מזגן מאוד מייבש את האוויר בחלל החדר ומייצר סביבת מחייה לא נעימה, יבשה מדי ויש לא מעט אנשים שממש לא

מסוגלים לסבול לשהות בחדר המחומם באמצעות מזגן. ייבוש האוויר מביא עימו חוסר נוחות כללי

בשהייה בחדר וגם תופעות בריאותיות או תפקודיות נוספות

הנוצרות אצל חלק מהאנשים. מה גם שהמזגן מסחרר את האוויר בחדר שוב ושוב, כולל כל נגיפי השפעת ושאר “מרעין בישין” שאנחנו מביאים הביתה בימי החורף – מה שמעלה את הסיכוי להידבקות של יתר דיירי הבית.

אולי חימום לבית עם קמין עץ?

עץ הוא אמצעי חימום טבעי ששימש את האנושות במשך רוב שנות קיומה, אבל למרות “הטבעיות” הזו, ממש לא מדובר על פתרון חימום מומלץ או אפילו חסכוני במיוחד. שריפת העץ מייצרת המון זיהום אוויר, גם בבית ובעיקר בסביבה החיצונית, מה שמהווה מפגע סביבתי ובריאותי חמור. יותר ויותר רשויות מקומיות אוסרות כיום על התקנת קמיני עצים! בנוסף, העץ עצמו אינו זול ומבחינת יעילות אנרגטית שלו כאמצעי חימום ישנם פתרונות משמעותית יותר יעילים ומשתלמים.

הסקה מרכזית מבוססת משאבות חום ומים חמים – השילוש המושלם של יעילות, נוחות ואמינות

לבסוף, הגענו לשיטה הטובה, היעילה, הנעימה ובחישוב כולל גם חסכונית מאוד לחימום הבית. הכוונה היא למערכת הסקה מרכזית, מבוססת משאבת חום המחממת מים המסוחררים במערכת ומחממים את הבית, רצוי בצנרת תת רצפתית ייעודית אך אפשר גם עם רדיאטורים בחדרים. זהו אמצעי חימום המספק את החימום הכי נעים, מפנק וכיפי לבית, כאשר המערכות החדשות על בסיס משאבות חום הן גם מאוד יעילות אנרגטית וחסכוניות בחשמל, מאוד אמינות ולא פחות חשוב מאוד בטיחותיות – וגם ההתקנה עצמה לא יקרה כפי שהייתה בעבר.

לפרטים נוספים אודות חימום תת רצפתי או הסקה מרכזית עם מערכת יעילה וחסכונית של משאבת חום – המשיכו לקרוא באתר או פשוט צרו איתנו קשר ונשמח לסייע ולהגיע לפגישת ייעוץ.