כמה עולה משאבת חום

בשנים האחרונות ניתן לראות בשוק הישראלי – הפרטי והמוסדי – שימוש הולך וגובר במשאבות חום, במגוון אדיר של יישומים ומערכות, כמובן כאשר מהות המכונה החכמה והיעילה הזו הוא לחמם מים בצורה אמינה, יציבה וחסכונית באנרגיה ובעלויות תפעול. בין אם אתם בודקים אפשרויות למערכת חימום תת רצפתי לבית החדש והמפנק שלכם ובין אם אתם מחפשים פתרון מוסדי-תעשייתי לחימום מים, למשל לחימום בריכה, מי צריכה או למערכת תעשייתית כלשהי, השאלה כמה עולה משאבת חום היא מן הסתם מהותית ומכרעת לגבי רכישת המערכת.

הטכנולוגיה של משאבת החום היא אמנם לא חדשה במיוחד, אך בשנים האחרונות היא בהחלט התקדמה והשתפרה בכמה וכמה היבטים של יעילות, אמינות, ביצועים בתנאים שונים, חסכון אנרגטי ופיננסי וגם מבחינת מחיר של משאבת חום.

עם או בלי שקלול של מחיר הרכישה וההתקנה של משאבות חום, מדובר ללא ספק על פתרון חכם ויעיל אנרגטית, מתקדם טכנולוגית וחסכוני בעלויות הפעלה לחימום מים. בדיקות אנרגטיות וכלכליות בלתי תלויות והצרכנים שבוחרים בפתרון זה שוב ושוב למגוון רחב של יישומים ומערכות מספקים תמונה עדכנית ואמינה כי משאבת חום היא פתרון מעולה וכדאי לחימום מים והבחירה החכמה לעומת החלופות. ועכשיו בואו נצא לדרך וניתן לכם פרטים לגבי עלות משאבת חום.

ככל שההספק עולה כך גם המחיר

בעוד שמשאבות חום קטנות ופשוטות, עם הספקי עבודה נמוכים ליישומים קטנים יחסית מציגות מחיר משאבת חום של כמה אלפי שקלים בודדים, ככל שעולים בהספקי המשאבה, כך כמובן עולה גם המחיר ואתם מקבלים משאבת חום בעלת יכולות חימום מים גדולות ומקיפות יותר ואפשרויות להתאים למערכות גדולות ומורכבות יותר.

לדוגמא, משאבות חום בהספקים נמוכים מאוד של פחות מ-10 קילו-וואט יעלו על פי רוב בטווח של 6,000-9,000 ש”ח, כאשר עלויות של משאבות חום בהספקים של מעל 10KW עד 14 קילו-וואט הן עד כ-16,000 ש”ח. לגבי עלות משאבת חום בהספק עבודה גבוה יותר של מעל 14KW, מדובר על סכומים גבוהים יותר, החל בכ-16,000 ש”ח ועד רף עליון של כ-30,000 ש”ח למשאבות חום גדולות ומשוכללות במיוחד.

חשוב לציין כי בעוד שמחיר משאבת חום הוא לרוב גבוה יותר מפתרון חימום מים חלופי, למשל פתרון מבוסס גוף חימום חשמלי, הבערת גז או סולר, עלויות ההפעלה הנמוכות והיעילות האנרגטית של משאבת חום במהרה מחזירה את ההשקעה והופכת את משאבות החום לפתרון הכדאי והעדיף מכל בחינה – חיסכון בעלויות הפעלה, אמינות, יעילות אנרגטית, פשטות תפעול ואחזקה, יציבות בחימום המים וכיוצא באלו.

מחיר משאבת חום בחימום תת רצפתי

אחד השימושים הכי נפוצים, אפקטיביים ופופולאריים במשאבות חום, בדגש על המגזר הפרטי והביתי, הוא כמובן למערכות חימום תת רצפתי, בהן משאבת החום היא האלמנט הפיזיקלי והטכנולוגי המרכזי המחמם את המים המסוחררים בצנרת התת רצפתית כדי לחמם את חללי הבית בצורה המפנקת, הנעימה והיעילה ביותר.

בחימום תת רצפתי, מחיר משאבת חום הוא בהחלט משמעותי לעלות המערכת כולה, כאשר במקרים רבים משאבת החום מהווה כמחצית ואף למעלה מכך מהעלות הכוללת של כלל המערכת. כך, עבור בית עם מערכת הסקה תת רצפתית מבוססת מים חמים, בשטח של כ-160 מ”ר ועלות התקנה כוללת של כ-60,000 ש”ח, משאבת החום יכולה להיות בעלות של כ-25,000-30,000 ש”ח.

לכן יש כאלו הבוחרים במהלך הבנייה להתקין את כל תשתית הצנרת התת רצפתית, החיישנים והבקרים ואת מרכזיית הצנרת, אך את משאבת החום עצמה לרכוש ולהתקין רק תקופה מסוימת לאחר השלמת הבנייה והירידה בהוצאות הכבדות של תהליך בנייה. אך זה כמובן פחות מומלץ כי אז למשך אותה תקופה אתם נותרים רק עם צנרת תת רצפתית אך בפועל ללא משאבת חום וללא מערכת חימום מרכזי מתפקדת.

 

חברת סולארי מתמחה במשאבות חום מתקדמות וסופר יעילות, מבית  המותגים המובילים והחדשניים ביותר בעולם, במחירים אטרקטיביים וביצועים חסרי תחרות. מעוניינים לשמוע עוד ולקבל הצעת מחיר על משאבת חום או מערכת שלמה? פנו אלינו היום ונגיע אליכם לפגישת ייעוץ.