חידושים בתחום האנרגיה הירוקה

למרות שאנרגיה מתחדשת קיימת בעולמנו מאז ומתמיד, השימוש בה כיום נחשב למאוד חדשני. אחת לתקופה צצים להם חידושים בתחום האנרגיה הירוקה ומשנים סדרי עולם. עבור אלו מכם שפחות מעודכנים מאחרים, ריכזנו כמה מהחידושים האחרונים, פטנטים פשוטים אבל כל כך חכמים שיעניקו לכם השראה, ואולי אף ישנו את חייכם ואת האופן בו אתם משתמשים באנרגיה (בפועל או בפוטנציה) לעד. 

משאבת חום

אם עוד לא יצא לכם להתעמק במשאבת חום, לידיעתכם, מדובר במוצר פשוט גאוני ואפילו מהפכני. פתרון חימום זה מציע למשתמשים בו את האפשרות ליהנות מכל העולמות, גם מביצועים מעולים בגזרת החימום וגם מחיסכון כספי משמעותי. ניתן להשתמש במשאבות חום עבור חימום בריכות שחיה, מערכות חימום מים והסקה, חימום תהליכים בתעשייה, חימום בתים פרטיים ועוד המון אפשרויות.   

ביחס לפתרונות חימום אחרים משאבות חום נחשבות לאקולוגיות וחסכוניות, הן מתבססות על חום שכבר קיים בסביבה והן שומרות על הטמפרטורה קבועה בכל זמן וגם בתנאי מזג אוויר קיצוניים. כך שבעצם לא משנה מה הטמפרטורה בחוץ, בפנים יהיה חמים ונעים. תהליך החימום יעיל, זול ומהיר ובסופו של דבר תוכלו ליהנות מחיסכון ממוצע של עד 75% בעלויות החימום! תודו שמדובר בנתון מרעיש. 

חימום תת רצפתי

חימום תת רצפתי הוא אחד החידושים היותר מדליקים בתחום האנרגיה הירוקה. אך מעבר לייחוד שלו, מדובר בפתרון פשוט יעיל, נוח וחכם. כיום שיטת חימום זו גם מבוססת על טכנולוגיות חכמות ומתקדמות ואתם זוכים ליהנות ממרחב חמים, נעים וסופר חסכוני אנרגטית וכלכלית. מערכות חימום תת רצפתיות מבוססות על מים והן מתאימות לשוק הפרטי והמוסדי. 

החימום עצמו מאוד בטוח ללא סכנת כוויות, התלקחות או קרינה אלקטרומגנטית. האפשרות לחלק את הבית לאזורי טמפרטורה שונים מציעה גם חיסכון באנרגיה וגם התאמה אישית גבוהה של המערכת לצרכי החימום בכל חדר וחדר. כמו כן, אם אתם רוצים לשדרג את אורח ואיכות החיים שלכם במידה ניכרת ולהתפנק עד הסוף תוכלו להוסיף על מערכת החימום הבסיסית, ולשלב לכם מחממי מגבות, רדיאטורים, חימום בריכת שחיה או ג’קוזי ועוד. לעומת מערכות הסקה מרכזית אחרות חימום תת רצפתי המבוסס על מים כולל עלויות חימום נמוכות וחימום איכותי, אסתטי, יציב ונעים.

אנרגיה סולארית

אנרגיה סולארית נוצרת על ידי השמש כאשר השימוש בה מתאפשר הן על ידי החום והן על ידי האור שהיא מפיקה. למעשה השמש היא אחד ממקורות האנרגיה הזמינים ביותר שידע הכדור, ובד בבד זוהי אנרגיה מתחדשת ועל כן ירוקה. השימוש באנרגיה סולארית נפוץ מימי קדם, אולם בעוד שפעם עשו זאת באמצעות זכוכית מגדלת, כיום ניתן לעשות זאת באמצעים הרבה יותר מתקדמים.

באנרגיית השמש ניתן להשתמש בשתי דרכים: להפקת חשמל וכמקור חימום בבתים פרטיים, בבניינים, בחללים ציבוריים, בבריכות שחיה ועוד. תהליכי החימום ו/או הפקת החשמל דורשים את התקנתם של פאנלים סולאריים ייעודיים ומציעים יתרונות כגון: השפעה מינימלית על הסביבה, חיסכון בעלויות ועוד. חסרונה העיקרי של השיטה נובע מתלותה בשמש: ללא אור וחום השמש לא ניתן להפיק אנרגיה, לכן השימוש מוגבל ומושפע משינויים בזמן ובמזג האוויר. 

עם התכלות מקורות האנרגיה והמשאבים בהם אנו עושים שימוש, אין ספק שאנו חייבים להתאים את עצמנו לתקופה ולחשוב על פתרונות של שימוש באנרגיה בת קיימא. פתרונות אלו ידידותיים הרבה יותר לסביבה, אך מנגד הם ידידותיים גם לאדם, שכן מאפשרים חיסכון בעלויות תפעול ותחזוקה, נוחים ופשוטים לשימוש והתקנה ונשמרים לאורך זמן.