מדריך מפורט עבור חימום בריכות שחייה

חימום בריכת שחייה מאפשר לכם להאריך את עונת הרחצה בצורה משמעותית, עד כדי 9 חודשים בשנה של הנאה מהבריכה, כאשר אם הבריכה שלכם מקורה אז תוכלו ליהנות ממנה לאורך כל השנה באמצעות פתרון החימום הנכון. זה רלוונטי הן לבריכות שחייה פרטיות בבתים והן לבריכות ציבוריות כמו בקיבוצים, קאנטרי קלאבים, בתי מלון וכיוצא באלו. מה הדרך הטובה והחסכונית ביותר לחימום בריכות שחייה? האפשרויות בשוק בהחלט יכולות להיות מבלבלות, לכן הכנו עבורכם מדריך מפורט ושימושי.

לאיזו טמפרטורה מחממים את הבריכה?

לפני שנכנסים לאפשרויות של מערכות לחימום בריכות שחייה, חשוב להבין לאיזה טווח טמפרטורה בכלל מקובל או רצוי לחמם את הבריכה שלכם. באופן כללי, בבריכות שחייה נהוג לחמם את המים לטמפרטורה של 28-30 מעלות צלזיוס. זוהי טמפרטורה חמימה ונעימה, המאפשרת רחצה כיפית ובמידת החימום האופטימאלית גם בחודשים הקרירים יותר, למשל מרץ-אפריל ואוקטובר-נובמבר – בבריכות פתוחות.

לגבי בריכות סגורות ומקורות, זהו טווח טמפרטורה בהחלט נעים ויעיל, כאשר בעזרת המערכת המתאימה והנכונה ניתן להגיע לכך בקלות ובצורה יעילה כלכלית ואנרגטית – וניתן גם לחמם את הבריכה לטמפרטורות יותר גבוהות לחודשי החורף הקרים.

נציין כי ישנן בריכות טיפוליות אשר בהן יש צורך לחמם את המים לטווח טמפרטורות גבוה יותר מ-28-30 צלזיוס ובמתקני ג’קוזי או “הוט-טאב” לעיתים נדרש להגיע לכדי טמפרטורה של אפילו 40 מעלות צלזיוס. בעזרת הפתרון שנציג מיד, אפשר גם להגיע לטמפרטורות גבוהות כאלו בצורה יעילה כלכלית ואנרגטית.

חימום בריכה

חימום בריכה בצורה יעילה וחסכונית – בכסף, באנרגיה ובזיהום סביבתי

בעלי בריכות שחייה פרטיות וציבוריות המבקשים לחמם את הבריכה שלהם שואפים כמובן לפתרון חימום שיהיה יעיל אך גם חסכוני – בכסף ועלויות הפעלה שוטפות וגם באנרגיה ובזיהום סביבתי ישיר או עקיף. גם בהקשר זה וגם מכל בחינה אחרת, משאבות חום הן הפתרון היעיל, הכלכלי והחסכוני ביותר לחימום בריכת שחייה. משאבות החום הן מערכות החימום הטובות ביותר לבריכות שחייה (וגם לחימום תת רצפתי והסקה מרכזית) והן גם כמעט הפתרון היחיד המותקן בבריכות חדשות וגם המערכות החדישות המחליפות פתרונות חימום ישנים ויקרים כמו תנורי גז, סולר או מזוט.

משאבת חום היא מערכת טכנולוגית חכמה אשר מיישמת תהליך פיזיקלי מורכב שבו המערכת מוציאה את החום הקיים באופן טבעי באוויר – גם בטמפרטורות חיצוניות קרות מאוד – ומעבירה את החום הזה למים. כל ה”קסם” הזה קורה תוך שימוש במנגנון חשמלי מאוד יעיל וחסכוני באנרגיה, ולכן גם חסכוני בעלות הפעלה – עם מינימום תחזוקה ובלאי גם אחרי שנים של שימוש.

דגשים של חימום בריכת שחייה עם משאבת חום

  • בגלל שבריכה שחייה מחממים “רק” לטמפרטורה של 28-30 מעלות צלזיוס, טמפרטורה נמוכה לעומת חימום תת רצפתי או הסקה מרכזית, גודל משאבת החום הנדרש ובעיקר הספק החשמלי הדרוש למשימה קטן יותר (יחסית ובהתאם לגודל הבריכה כמובן). זה מוביל ליעילות כלכלית ואנרגטית רבה יותר.
  • ככל שהבריכה גדולה יותר, כך יהיה צורך במערכת גדולה יותר. בבריכות קיבוציות או בבית מלון למשל, לרוב יהיה צורך במערכת הכוללת כמה משאבות חום כדי להגיע להספק החום הנדרש. לבריכה פרטית קטנה, לרוב תספיק מערכת של משאבת חום אחת.
  • בהתאמת ובניית מערכת חמום הבריכה באמצעות משאבות חום, יש לקחת בחשבון פרמטרים של מיקום גיאוגרפי, אקלים, אורך עונת הרחצה הרצוי וכמובן גודל הבריכה.
  • בחימום בריכה עם משאבות חום אין כל שימוש בדלקים, אין פליטות מזהמים ישירות וההפעלה הינה שקטה ואינה מורגשת כלל מבחינת המבלים בבריכה.
  • ניתן להתקין מערכת של משאבת חום לחימום בריכה בבריכות חדשות וגם בבריכות קיימות, כולל תהליכי הסבה של מערכות חימום ישנות יותר ומבוססות דלקי מאובנים.
  • החיסכון הכספי בחימום בריכה עם משאבות חום לעומת חימום עם אמצעים מבוססי דלקים הוא אדיר ומגיע לעשרות אחוזים – החזר השקעה מהיר ושיפור באיכות החימום!

רוצים לשמוע עוד ולקבל הצעת מחיר מותאמת אישית? פנו היום לסולארי, חברה מנוסה וותיקה בתחום, עם הצלחות מוכחות באינספור מערכות חימום בבריכות מוסדיות, פרטיות וציבוריות ברחבי ישראל.