מחיר ועלויות התקנת מערכת חימום תת רצפתי

בונים בית חדש, עומדים לפני רכישת דירה חדשה ומשודרגת או מבצעים שיפוץ מקיף בביתכם הקיים ושוקלים להתפנק ולהתקין מערכת חימום תת רצפתי? קודם כל “מברוק” על שדרוג סביבת המגורים שלכם, שנית, חימום תת רצפתי הוא בהחלט האפשרות הנעימה, היעילה והכיפית ביותר לחמם את עצמכם ואת ביתכם בחורף. באופן טבעי, אחד השיקולים המרכזיים לגבי התקנת מערכת הסקה מרכזית שכזו הוא העלות. אז כדי שתקבלו תמונה יותר מלאה ומפורטת, הכנו לכם מדריך מחירים ועלויות של התקנת מערכת חימום תת רצפתי.

לא יקר כמו שחשבתם!

ראשית כל חשוב להבהיר כי במציאות הצרכנית והטכנולוגית כיום בישראל, מערכות חימום תת רצפתי – בדגש על האפשרות היעילה והאיכותית יותר של חימום מבוסס צנרת מים חמים תת רצפתית ומשאבת חום – כבר אינן יקרות כפי שהיו בעבר הלא רחוק. אמנם בבניית בית או פרויקט שיפוץ נרחב, כל הוצאה היא משמעותית ומגדילה את העלויות שלכם, אך היום עלות חימום תת רצפתי היא משמעותית נגישה ונמוכה יותר משהייתה בעבר.

מחיר חימום תת רצפתי הוא נמוך יותר היום לעומת שנים עברו, גם לאור תחרות גדולה יותר בתחום אך בעיקר הודות להתקדמויות טכנולוגיות ברמת הייצור וההתייעלות האנרגטית והוזלה של הרכיבים הייחודיים והייעודיים למערכות תת רצפתיות אלו.

כך, אם בעבר, מערכת תת רצפתית מבוססת מים ומשאבת חום הייתה בעלות שהתקרבה לסכומים עם שש ספרות, היום עבור בית צמוד קרקע בשטח מחומם של כ-150 מ”ר אתם יכולים לקבל מערכת מתקדמת, איכותית ואמינה במחיר התקנה של כ-50,000 ש”ח.

השוואת מחיר חימום תת רצפתי חשמלי או מבוסס מים חמים

נקודה חשובה נוספת כאשר עונים על השאלה כמה עולה חימום תת רצפתי הירא להבדיל בין מערכות תת רצפתיות חשמליות לבין מערכות תת רצפתיות על בסיס מים חמים ומשאבת חום. חשוב להדגיש כי מערכות חימום תת רצפתי חשמלי קיימות בשוק, אך הן משמעותית פחות יעילות אנרגטית ועם עלויות הפעלה גבוהות מאוד לעומת מערכות מבוססות מים ומשאבות חום.

חימום רצפתי - סולארי

חימום תת רצפתי חשמלי יהיה זול יותר ממערכת באותו גודל ואותו בית המבוססת על סחרור מים חמים המגיעים ממשאבת חום. אבל ההפרש היום קטן ומינורי יחסית, גם בבחינה פיננסית נטו וגם בהשוואה לעומת המצב בעבר. באופן כללי, עלויות ההפעלה הגבוהות יותר במערכות החשמליות מבטלות את פער המחירים וברוב המקרים הופכות את הבחירה בגופי חימום חשמליים תת רצפתיים ללא משתלמת לעומת מערכות מבוססות מים.

ממה מורכב מחיר חימום תת רצפתי

במערכות חימום תת רצפתי, אין תמחור מדויק או מוגדר למ”ר, מכיוון שיש משתנים רבים המשפיעים על סוג ומהות המערכת שתתאים לבית שלכם לעומת בית אחר. התמחור לכל מ”ר של שטח מחומם משתנה בהתאם לגודל הבית והמערכת וכמובן שגם פרמטרים כמו אזור גיאוגרפי, אקלים, מאפיינים מבניים והנדסיים של הבית ותוספות מיוחדות למערכת ישפיעו מאוד על עלויות חימום תת רצפתי.

כלל אצבע כללי הוא שככל שהבית שלכם נמצא באזור קר יותר, כך יהיה צורך להשתמש במשאבת חום בהספק גבוה יותר כדי לחמם את הבית בצורה נעימה ויעילה. וזה בתורו מעלה במידת מה את המחיר של מערכת חימום תת רצפתי.

מחיר התקנת חימום תת רצפתי כולל על פי רוב את המרכיבים הבאים:

  • בדיקת הנכס ומוכנות השטח לפרויקט של התקנת מערכת חימום מרכזית תת רצפתית.
  • תכנון פרטני והנדסי של המערכת – מיקום משאבת החום, פריסת צינורות, מיקום מרכזיית הצנרת, מיקום בקרי טמפרטורה ויחידות שליטה.
  • פריסה מקצועית וחכמה של צינורות המים החמים – תוך שימוש בצינור אחיד לכל אזור חימום.
  • התקנה של החיישנים והבקרים שליטה ובקרה על המערכת ואזורי החימום השונים.
  • חיבור ובניית מרכזיית הצנרת – בצרוה אסתטית ובמיקום ייעודי שהוכן לכך מראש.
  • משאבת חום חיצונית – כולל מחיר משאבת חום, הובלה והתקנה.
  • התקנה של משאבת סחרור מים.
  • התקנה מלאה של כלל המערכת ורכיביה.
  • בדיקה מקיפה של לחץ המים, היעדר נזילות ותקינות המערכת – בסיום ההתקנה ולאחר הנחת ריצוף.
  • הדרכה ותמיכה בתפעול ושימוש במערכת החימום החדשה שלכם.

רוצים לשמוע עוד ולקבל הצעת מחיר מדויקת, אמינה ומותאמת אישית למערכת חימום תת רצפתי בבית שלכם? פנו אלינו לחברת סולארי, החברה הוותיקה והמובילה בחימום תת רצפתי ופתרונות חימום מים חכמים וחסכוניים וקבלו הצעה מנצחת עם המוצרים המובילים בתעשייה ושירות חסר תחרות.