קירוי לבריכת שחייה בחורף

בריכת שחייה, פרטית בבית או ציבורית בקיבוץ או קאנטרי קלאב למשל, היא מלכתחילה פינוק, כיף גדול ואפשרות מעולה להתקרר בימי הקיץ הלוהטים. אז רק חישבו על שלל היתרונות והכיף שבבריכת שחייה שבה אתם יכולים להשתמש גם במהלך החודשים הקרים יותר ואפילו במהלך החורף. ללא ספק שדרוג משמעותי! כדי להשתמש בבריכה בחורף, יש כמה מרכיבים חיוניים, כאשר קירוי לבריכת שחייה בחורף הוא בהחלט אחד מהם, יחד עם פתרון לחימום המים. 

קבוצת סולארי מתמחה בפתרונות מתקדמים, חדשניים ויעילים אנרגטית לחימום מים, כולל למערכות מותאמות אישית ואיכותיות ביותר של חימום בריכות שחייה. לקבוצה ניסיון מוכח בהתקנת מערכות מעולות ואמינות לחימום בריכות בבתים פרטיים, קיבוצים, מלונות, קאנטרי קלאבים וכיוצא באלו, על בסיס טכנולוגיות משוכללות וכדאיות כלכלית ותפעולית. נסביר אודות אפשרויות קירוי לבריכת שחייה בחורף וכמובן גם ניכנס לתחום ההתמחות שלנו, חימום בריכת שחייה בחורף באמצעות משאבות חום. 

קירוי בריכות שחייה בחורף – לא רק הגנה מהגשם

בכל הנוגע לקירוי בריכת שחייה בחורף, יש הלכה למעשה כמה וכמה אפשרויות, גם לבריכות פרטיות קטנות יחסית וגם לבריכות ציבוריות גדולות. האפשרות הבסיסית ביותר היא גג שמהותו המרכזית היא הגנה מפני גשם, למשל דרך פרגולה או קונסטרוקציה מסיבית של גג תעשייתי לבריכות ציבוריות. אך בחורף אין רק גשם אלא גם קר, יש רוחות וכמובן שפתרון הכולל רק גג לבריכת שחייה, אינו נותן כלל מענה לצורך המהותי של בידוד ושמירת חום המים בבריכה. 

קירוי לבריכת שחייה בחורף בפתרון שכולל בעיקר גג בלבד, מאפשר להאריך את עונת הרחצה בעוד כמה חודשים אחרי סיום הקיץ ולתוך תחילת הסתיו, אך לא מאפשר, ברוב המיקומים הגיאוגרפיים בישראל, רחצה נעימה, מוגנת וחמימה גם במהלך החורף עצמו. 

לכן, כאשר אתם מחפשים פתרונות קירוי לבריכות שחייה, בפועל ברוב המקרים הפתרון האידיאלי יהיה גם קירוי וגם בינוי כלשהו מסביב לבריכה, כדי לספק הגנה מהקור, מרוחות וכאמור גם כדי לשפר את בידוד הבריכה ולהפחית אובדן חום מהמים לאוויר – מה שיעלה משמעותית את עלויות האנרגיה לחימום הבריכה.

אפשרויות שונות של קירוי בריכות שחייה

  • קירוי קבוע: קונסטרוקציות סגירת בריכות קבועות, לרוב ממתכת ועם פתרונות קלים של גג וכאמור רצוי גם קירות וחלונות בצורה כזו או אחרת. 
  • קירוי מתכוונן: פתרונות יקרים יותר, אשר מאפשרים כוונון של פתרון הקירוי וסגירת הבריכה, ידנית או בעזרת מערכת ממונעת – סגירה בחורף, פתיחה בקיץ ועם טווח התאמה אישית לאורך השנה. 
  • קירוי מתנפח: פתרון קירוי לבריכת שחייה בחורף אשר מנפחים בעזרת מפוח תעשייתי והוא נפתח מעל לשטח הבריכה.
  • קירוי זמני וארעי: למשל תוך שימוש בפתרון פשוט של אוהלים גדולים עם “גג”, קירות ואף חלונות. משהו שבונים בתחילת החורף ומורידים בסופו. לא חזק מאוד וגם לרוב לא פתרון אסתטי במיוחד. 

לא על הקירוי לבדו, חימום בריכת שחייה בחורף

קירוי בריכה שחייה לבדו אינו מספיק כמובן כדי שתוכלו להתרחץ בבריכה בנעימים בחודשים הקרים, כי ללא חימום המים הם יהיו בטמפרטורה נמוכה ומאוד לא נעימה לשחייה. לכן לצד פתרון קירוי והגנה איכותי, מתאים למאפייני הבריכה ולתקציב שלכם, אתם חייבים פתרון לחימום המים. 

היום, הפתרון המועדף, היעיל והחסכוני ביותר הוא חימום בריכת שחייה באמצעות מערכת של משאבת חום, אשר משתמשת בחשמל כדי לבצע תהליך פיזיקלי פשוט אך חכם של הפקת חום מהאוויר עצמו והעברת החום הזה למי הבריכה שלכם. זה יעיל, חסכוני לעומת כל פתרון אחר, אקולוגי יותר ובאמת מאפשר שחייה כיפית ונעימה בטווח טמפרטורות מושלם לחורף ולעונות המעבר. 

רוצים ליהנות מהבריכה כל השנה? רוצים לשחות בהנאה גם כאשר בחוץ גשום וקר? שדרגו את בריכת השחייה שלכם והצטרפו להמון בריכות פרטיות וציבוריות המחוממות עם המערכות של קבוצת סולארי.

פוסטים קשורים