מהם צ’ילרים?

צ’ילר הוא פתרון קירור המתאים לחללים קטנים וגדולים כאחד. כשמו כן הוא (צ’ילר מלשון CHILL – צונן בתרגום לעברית) הצ’ילר נחשב לאחת משיטות הקירור הפופולריות ביותר שישנן כיום. מדובר בפתרון חסכוני באנרגיה ולכן הוא גם מאוד ידידותי לסביבה. בנוסף, הצ’ילר חסכוני בעלויות ונותן מענה לסוגים שונים של צרכים ודרישות.

כיצד הצ’ילר עובד?

במדינה חמה ולחה כמו ישראל פתרונות קירור חסכוניים הנם תמיד יעילים. הצ’ילר זו מערכת קירור סגורה שמתפקדת כמזגן אך מבוססת על מים במקום על אוויר. כלומר במקום לקרר אוויר, המערכת מקררת מים. למעשה הצ’ילר שואב אוויר חם ומקרר אותו באמצעות מים קרים שזורמים בתוכו, כך הוא הופך את האוויר לקר.

הצ’ילר מבוסס על עקרונות התרמודינמיקה ובין מרכיביו ישנם מעבה מים, צנרת, יחידת הקפאה ונוזלי קירור. בתוכו ישנם צינורות המוליכים את המים לתוך מיכל גדול וכן צינורות המוליכים גז קר שיקרר את המים אך מבלי לבוא עמם במגע. לאחר הקירור המים מועברים אל חללי המבנה באמצעות מדחס דרך הצנרת.

מערכת קירור צ'ילריםלאילו שימושים צ’ילרים מתאימים?

צ’ילרים מיועדים הן לשימוש ביתי והן לשימוש תעשייתי. הצ’ילרים הביתיים מתאימים לקירור ומיזוג בתים, לקירור מערכות שתייה, קירור מים לאקווריום ועוד. צ’ילרים לשימוש תעשייתי נפוצים אף יותר והם משמשים למטרות שונות ומגוונות כמו קירור מכונות, מערכות מיזוג לקירור חללים גדולים כמו בתי חולים, בתי מלון וקניונים ועוד. לרוב הצ’ילרים התעשייתיים יכולים להכיל מאות טונות של מים ולכן הם יותקנו מחוץ למבנה.

היתרונות של צ’ילרים

לצ’ילרים יש יתרונות רבים והם נחשבים לפתרון מאוד פופולרי. הם יכולים לקרר חללים גדולים ביעילות ולכן נעשה בהם שימוש במקומות ציבוריים. הם שומרים על הלחות שבאוויר בזכות העובדה שפועלים על בסיס אוויר ומים. הם חסכוניים בחשמל ואנרגיה, חסכוניים במים (מערכת סגורה) והם אינם מזיקים לסביבה כי מוזרם בתוכם גז ירוק.

יתרון נוסף הוא שהם אינם דורשים תחזוקה רבה לעומת מערכות קירור אחרות, וגם אם יש תקלות קל מאוד לאתר ולתקן אותן, לכן הם נחשבים לפתרון אמין מאוד. צ’ילרים אינם תופסים מקום רב בתוך המבנה ולכן הם אינם פוגעים באסתטיקה של החלל ולא פחות חשוב: הם יעילים וגם משתלמים בעלותם לטווח הרחב: לעומת פתרונות אחרים ההוצאות של תפעול ותחזוקת צ’ילר מאוד נמוכות.

אומרים שלמוצרי החשמל שלנו יש חיי מדף קצרים, לא כך עם צ’ילרים. הם יכולים לפעול לאורך שנים, במשך שעות רבות מהיום כי הם בנויים לעמוד בעומסים. כמו כן הפתרונות שהם מציעים לעסקים ולצרכנים פרטיים מגוונים, כך שכל משתמש יכול לבחור באפשרות המתאימה ביותר עבורו.

מערכות קירור - מיצובישימתאים גם לחימום! צ’ילר מבוסס משאבת חום

צ’ילר זו מערכת ייחודית, אמינה וחסכונית ולכן בעלת ערך רב למשתמשים מסוגים שונים. אם חשבתם שפתרון איכותי זה בלעדי רק לקירור, תתפלאו לגלות שניתן לעשות שימוש בצ’ילרים גם לחימום. אפשר להתקין בבית ובעסק צ’ילר מבוסס משאבת חום, אשר יכול לחמם מים ובכך להציע לכם גם פתרון חימום אמין וחסכוני. אם כדי לקרר את המבנה המים בתוך הצ’ילר התקררו, בצ’ילר עם משאבת חום המים מתחממים ובכך מאפשרים את חימום החלל. פתרון זה מתאים לחללים גדולים, מקומות ציבוריים, לצרכנים פרטיים ולכל מי שמחפש פתרון קירור/חימום איכותי.