מהי מערכת חימום תת רצפתי?

אמנם כולנו שומעים כל הזמן אודות ההתחממות הגלובלית, אך החורף בישראל עדיין קר והוא אפילו מתארך ומתקרר במקצת בשנים האחרונות. לכן אתם זקוקים לפתרון חימום יעיל שגם יספק תוצאות חימום איכותיות וגם יאפשר לכם לחמם בלי לחשוב כל הזמן על עלויות האנרגיה הכרוכות בכך. חברת סולארי מתמחה במערכות חימום תת רצפתיות ופתרונות חימום מים לשוק הפרטי והמוסדי, על בסיס פתרונות טכנולוגיים מתקדמים המספקים ביצועים מעולים בעלויות נמוכות.

אם אתם עומדים לפני בניית בית חדש או לפני שיפוץ גדול או פשוט רוצים לשדרג את מערכת החימום התת רצפתי הישנה שלכם, אנו מזמינים אתכם להצטרף להמוני לקוחות מרוצים שגם מקבלים את פתרון החימום הנעים והאפקטיבי ביותר וגם חוסכים כסף! מערכת חימום תת רצפתי מבוססת משאבת חום כפי שאנו בחברת סולארי מייבאים, מייצרים, משווקים ומתקינים היא מהפכה של ממש בחימום מרכזי ותת רצפתי – יעילות תפעולית, אנרגטית וכלכלית חסרת תחרות ועלויות מערכת שהן ממש “לא בשמיים” ואשר מחזירות את עצמן בתוך שנים ספורות בחיסכון בעלויות האנרגיה שלכם.

ואם כבר דיברנו בתחילה על ההתחממות הגלובלית, אז נציין, בקצרה, שמערכת חימום תת רצפתי מבוססת משאבת חום היא גם פתרון חימום סביבתי במיוחד, בזכות היעילות התרמית של המערכות שלנו והחיסכון המשמעותי המושג בחשמל וביטול מוחלט של השימוש בדלקים מזהמים (ויקרים יותר!) כמו סולר או גז.

מהותה של מערכת חימום תת רצפתית

ראשית כל, נסביר על המהות של מערכת חימום תת רצפתי – בבסיס ועוד לפני שנצלול לעומקם של דברים לגבי אופן הפעולה של המערכות של חברת סולארי ושלל היתרונות שהן מאפשרות לכם ליהנות מהם ברמה התפעולית והפיננסית.

מערכת חימום תת רצפתי, כפי שניתן להבין משמה, היא מערכת חימום המותקנת מתחת לרצפת החלל אותו צריך לחמם. ישנן טכניקות רבות ליישום של מרכיבי החימום מתחת או בתוך הרצפה, בהתאם לטכנולוגיית החימום, סוג הרצפה ומגבלות טכניות למיניהן. בגלל אופי הבנייה בישראל, על פי רוב מערכת חימום תת רצפתי, בעיקר כזו המבוססת משאבת חום לחימום מים, תותקן בתוך יציקת הבטון של הרצפה, כאשר מעל המשטח יונח הריצוף באופן הרגיל. כמו כן, יש מערכות תת רצפתיות המותקנות בשיטות ייעודיות לרצפות עץ, פרקט וכיוצא באלו.

באופן כללי, יש מערכות חימום תת רצפתי מבוססות גופי חימום חשמליים תת רצפתיים המותקנים מתחת פתרון הריצוף – פתרון יקר מאוד לתפעול ופחות יעיל אנרגטית – ויש מערכות בהם החימום מושג באמצעות צנרת מים חמים מתחת לרצפה, כאשר במקרה של המערכות החכמות והיעילות של סולארי המים מחוממים באמצעות משאבת חום מתקדמת. המים החמים מסוחררים בתוך הצנרת התת רצפתי ומושג חימום נעים, יעיל מאוד מבחינת עלויות תפעול ועם שמירה אופטימאלית על מסה תרמית של החלל המחומם.

איך זה עובד בפועל?

ההסבר הפשוט ביותר הוא כאמור שמתחת לרצפה שלכם יש צנרת מים חמים בסידור חכם ואסטרטגי, משאבת חום המותקנת מחוץ למבנה מחממת את המים בתהליך פיזיקלי חכם ויעיל במיוחד והמים החמים מועברים בצנרת התת רצפתית וכך נפלט חום לחלל החדרים השונים. מערכת חימום תת רצפתי “מייצרת” רצפה חמה ונעימה מאוד וחימום מאוד יעיל ואיכותי של כל החלל, חימום שאינו מייבש את האוויר כמו מזגנים ומפזרי חום ואשר יוצר חום אחיד שיותר יעיל וחסכוני לשמור עליו בחלל המחומם.

בחברת סולארי אנו מייבאים, מייצרים, מתכננים, משווקים ומתקינים פתרונות חימום תת רצפתי וחימום מים (לצריכה פרטית או מוסדית ולחימום בריכות למשל) המבוססים על משאבות חום. משאבת חום היא מוצר יחסי ותיק ואשר מבוסס על תהליך פיזיקלי מוכר, פשוט יחסית ומאוד יעיל. משאבת החום מותקנת מחוץ למבנה והיא סופגת חום הנמצא באופן טבעי באוויר החיצוני – כולל בחורף וגם בטמפרטורות נמוכות במיוחד. החום הזה מועבר באמצעות תהליך פיזיקלי ייעודי אל המים בצנרת מערכת החימום, המים מתחממים והחום בתורו נפלט לחלל שאתם צריכים לחמם.

יחידת משאבת החום נראית, חיצונית וויזואלית, כמו יחידה חיצונית של מזגן. ניתן להתקינה על גג הבית או המבנה, בסמוך לקיר חיצוני או באזור מתקני האנרגיה של המבנה. משאבות החום מופעלות באמצעות חשמל, אך חשוב לציין כי הפעלתן ויישום התהליך הפיזיקלי הנדרש לחימום מי החימום התת רצפתי הינה הפעלה יעילה וחסכונית מאוד בחשמל – עם חיסכון אנרגטי של עד 80% לעומת פתרונות חימום מרכזי ותת רצפתי אחרים.

איך עובדת משאבת חוםיתרונות של מערכת חימום תת רצפתי מבוססת משאבת חום

 • פתרון החימום הנעים ביותר – אין ייבוש של האוויר, אין רעש של מזגן מטרטר והחלל המחומם מרגיש נוח ונעים במיוחד – הרצפה החמה היא בונוס נפלא ומהנה במיוחד.
 • חימום חסכוני בעלויות אנרגיה ובמשאבי אנרגיה – עד 80% חיסכון לעומת חימום מרכזי מבוסס סולר וחיסכון משמעותי גם לעומת פתרונות חימום מרכזי אחרים, מבוססי גז או כבלי חימום חשמליים תת רצפתיים. פתרון “ירוק” יותר בזכות החיסכון בחשמל והיעילות האנרגטית של חימום מרכזי מבוסס משאבת חום ומערכת חימום מים חכמה.
 • חימום יעיל ויציב במיוחד – בגלל שהחום של מערכת חימום תת רצפתי מבוססת חימום מים ע”י משאבת חום עולה מהרצפה ולכפי מעלה, נוצרת מסה תרמית יציבה ויעילה במיוחד – החלל נותר חם ביתר יעילות וליותר זמן, כאשר החום עצמו נעים ולא יוצר פגיעה בתנאים הסביבתיים.
 • פתרון חימום תת רצפתי בטיחותי יותר לעומת אלטרנטיבות – המים מחוממים לטמפרטורות נמוכות יחסית ולכם אין סכנה לכוויות או לחימום יתר, אין שימוש בתהליך שריפה כמו בפתרונות מבוססי גז או סולר ואין סכנת התחשמלות כמו בחימום תת רצפתי חשמלי.
 • מערכת חימום תת רצפתי מציעה אסתטיקה נהדרת, חימום החלל באופן נסתר וללא מכשירים המותקנים בתוך החלל עצמו.
 • תחזוקה כמעט אפסית של מערכת החימום המרכזית שלכם – המערכת סגורה ויעילה ואינה מצריכה טיפולים תקופתיים, הזמנת דלקים וכדומה.
 • שיפור באיכות האוויר – בניגוד למערכות חימום מרכזי אחרות או לחימום במזגן, מערכת חימום תת רצפתי אינה מייצרת זרמי אוויר חמים הנעים בחלל אלא מייצרת חום אחיד ויציב בכל החלל, המשמעות היא שאין סירקולציה של חלקיקי אבק ואלרגנים באוויר החדר.
 • פתרון יעיל מאוד לחימום של חללים גדולים, כולל בתים פרטיים גדולים על כל חדריהם, כולל חדרים רטובים.
 • במערכות החימום התת רצפתי מבוססות משאבות החום של סולארי ניתן לבצע חלוקה לאזורים בבית או במבנה, כך מושג חיסכון נוסף כי אין צורך לחמם חדרים שאינם בשימוש – זאת באמצעות מרכזות צנרת חכמות וקלות לתפעול ופריסה חכמה ואסטרטגית של הצנרת עוד לפני הנחת הרצפה.
 • אפשרות להתקנת מערכת חימום תת רצפתי חדשה לגמרי במהלך שיפוץ או בנייה אך אנו גם מציעים אפשרות של הסבת מערכות חימום מרכזי ישנות יותר למערכות חכמות מבוססות משאבות חום, למשל הסבת מערכת חימום תת רצפתי מבוססת סולר למערכת של משאבת חום.
 • מערכות חימום מרכזי מבוססות משאבות חום אינן יקרות כבעבר כיום, כאשר יעילות התפעול של המערכות שלנו התקדמה מאוד וכך אתם נהנים מהחזר השקעה מהיר במיוחד – בזכות חיסכון ניכר בעלויות האנרגיה לחימום – וגם מהחימום הכי נעים שיכול להיות.

משאבת חום חוץ מבניתמערכות חימום תת רצפתי של חברת סולארי

חברת סולארי מתקינה מערכות חימום תת רצפתי עם משאבות חום המותאמות אישית באופן מלא לגודל החללים שיש לחמם ולעוד דרישות טכניות ואסתטיות. אנו עושים שימוש בצינורות מים ברמה הגבוהה ביותר של איכות, עמידות ואמינות ובפועל אין סיכון ממשי לדליפות, פיצוצי מים מתחת לרצפה או אובדן חום דרך צנרת לא יעילה – עמידות, אמינות ומקצועיות הם ערכים מובילים ובלתי מתפשרים אצל כל הצוות המנצח של סולארי!

נציין כי חברת סולארי היא המובילה והמתקדמת בישראל בתחום של פתרונות חימום מים מבוססי משאבות חום, בדגש על מערכות חימום תת רצפתי. החברה מייבאת משאבות חום של היצרניות הטובות בעולם, מייצרת משאבות חום ופתרונות טכנולוגיים בהתאמה אישית במפעל בישראל, מתכננת, משווקת ומתקינה מערכות בכל הארץ ולכל סוגי הלקוחות. אנו היחידים שבאמת מספקים מטריית שירותים ומוצרים מלאה ושירות מעולה לאורך כל הדרך – גם לשירות, שדרוגים ותיקונים לאחר התקנת המערכת.

לאורך שנות פעילותה, סולארי התקינה מערכות חימום מים, חימום בריכות שחיה ואינספור מערכות חימום תת רצפתי בבתים פרטיים, דירות, מבנים מסחריים, מפעלים, בריכות שחייה, ליישומים חקלאיים ולמגוון אדיר של לקוחות, בכל הארץ ובהיקף אדיר של סוגי מערכות וצרכי חימום.

מחפשים את הפתרון הנעים, היעיל והחסכוני ביותר לחימום? תמיד חלמתם על חימום תת רצפתי מפנק המגדיר מחדש איכות חיים? פנו היום לנציג סולארי לפרטים נוספים, קביעת פגישת ייעוץ והתחלת הדרך שלכם לקראת מערכת חימום שבאמת ובתמים מספקת את הביצועים הטובים ביותר ובעלויות אטרקטיביות במיוחד.