שאלות ותשובות

קו המוצרים והשירותים של קבוצת סולארי מציע מגוון רחב של פתרונות חימום והתייעלות אנרגטית, לשוק הפרטי והמוסדי, בדגש על התאמה אישית, אמינות, ביצועים ומקצועיות ללא פשרות. רוצים לדעת עוד על משאבות חום, חימום תת רצפתי ושאר המוצרים שאנו מייצרים, מייבאים, משווקים ומתקינים – ריכזנו עבורכם את השאלות הנפוצות שאנו שומעים מלקוחותינו, יחד עם התשובות של המומחים מבית סולארי כמובן.

האם משאבות חום הן המצאה של חברת סולארי?

לחלוטין לא!

העיקרון הפיזיקאלי שעל פיו פועלת משאבת חום התגלה כבר לפני כמאתיים שנה, כאשר אותו עיקרון פעולה משמש גם היום להפעלת מוצרים כגון מזגנים ומקררים. משאבות חום קיימות בשוק העולמי כבר כמה עשורים, עם מגוון יצרניות המייצרות ומפתחות מוצרים.

בשנים האחרונות המודעות לנושא עלתה והשימוש במשאבות חום צובר תאוצה בישראל, בעיקר עקב עלויות האנרגיה המטפסות והבעייתיות הסביבתית של חימום באמצעות פתרונות “זוללי” אנרגיה ומזהמים – בעיות אשר משאבות חום מספקות להן פתרונות אופטימאליים.

יחד עם זאת, חברת סולארי מקפידה לעבוד עם היצרניות המובילות והמתקדמות ביותר של משאבות חום, כולל יבוא בלעדי של משאבות חום תוצרת חברת שנבאו (Shenbao) הבינלאומית ושל תאגיד סמסונג, זאת לצד ייצור עצמי של משאבות חום מיוחדות במפעל ייחודי ומתקדם שאנו מחזיקים בישראל.

האם משאבת חום הינה פיתרון בטיחותי יותר?

כן. משאבת חום לצורך חימום תת רצפתי, חימום בריכה פרטית או בתור מערכת הסקה מרכזית לבית מהווה פיתרון בטיחותי יותר לעומת פתרונות המתבססים על שימוש בדלק או גז, אשר הינם דליקים במיוחד כמובן.

המערכת מצריכה חיבור לחשמל (ממנו היא צורכת כמות מזערית לעומת פתרונות אחרים!) ואין כל צורך להעמיד מיכל דליק ומסוכן של סולר או גז בסמוך. משאבות חום פועלות ללא מבערים וללא שימוש באש כלל, וכמובן מספקות חימום יעיל, אמין וחסכוני הרבה יותר מכל פיתרון זמין אחר.

היכן ניתן להתקין משאבת חום?

אופן הפעולה של משאבות חום מצריך נגישות טובה לאוויר, לכן ניתן להתקין את המערכת בחצר או על הגג – בצורה המזכירה ויזואלית יחידה חיצונית של מזגן. אי אפשר להתקין את המערכת בחדר סגור. חברת סולארי מתמחה במשאבות חום שקטות במיוחד, כך שלא תסבלו מכל מטרד של רעש בכל מיקום שייבחר להתקנת המערכת.

האם מסובך לבצע הסבה מסולר למשאבת חום?

סולארי ביצעה מאות פרויקטים ביתיים של הסבת מערכות הסקה וחימום הפועלות על בסיס סולר או מקורות אנרגיה אחרים לעבודה עם משאבות חום. כך שעבורנו, לא מדובר על משהו מסובך, למרות המורכבויות שעשויות לצוץ לאורך הדרך!

באופן כללי, משך העבודה הינו יום אחד. תהליך הסבת חימום מרכזי מסולר למשאבת חום כולל חיבור לתשתית הקיימת בנכס (למשל רדיאטורים או צנרת חימום תת רצפתי), כך שאתם חוסכים זמן וכסף. כמו כן, אנו משאירים את פיתרון ההסקה הישן מחובר ופעיל, כגיבוי או לכל צורך עתידי. מדובר על השקעה שגם תורמת ליעילות ואמינות החימום המרכזי שלכם אך גם כזו אשר מחזירה את עצמה במהירות שיא מבחינת חיסכון בעלויות האנרגיה.

מה כוללת מערכת הסקה מרכזית עם משאבת חום?

 • יחידת משאבת חום: ליבה של המערכת, היחידה אחראית לחילוץ החום מהאוויר והעברתו למים. היחידה כוללת מנגנון בקרה והפעלה, מחליף חום ומיכל התפשטות – היא נראית כמו יחידה חיצונית של מזגן.
 • משאבת סחרור: תפקידה סחרור המים לכלל מערכת ההסקה בבית והחזרה אל משאבת החום.
 • רכיבי פיזור החום: אלו כוללים למשל רדיאטורים, חימום תת רצפתי על בסיס צנרת מים או מפזרי חום.
 • מיכל איזון: רכיב שאינו קיים באופן מחייב בכל מערכת משאבת חום להסקה מרכזית או חימום מים. תפקידו לספק פיתרון אחסנה נוסף למים חמים, לאגירת עוד אנרגיית חום במערכות המצריכות זאת.
 • דוד עם מחליף חום לחימום מים: רלוונטי למערכות משאבות חום לייצור מים חמים לרחצה ולא רק לחימום תת רצפתי או הסקה מרכזית.

מה ההבדל העיקרי בחימום משאבות חום לעומת סולר או חימום במזגן?

ההבדל העיקרי והמהותי ביותר הוא בעלויות הפעלת המערכת – כאשר חימום באמצעות משאבות חום הינו זול משמעותית, באופן מהותי לעומת סולר/גז ובמידה ניכרת גם לעומת חימום במזגן או תנורי חשמל. משאבת חום מאפשרת חיסכון של עד 75% בעלויות החימום, כך שהחזר ההשקעה הוא מהיר במיוחד.

בניגוד לחימום במזגן, חימום עם משאבת חום ומערכת הסקה מרכזית מספק חימום נעים, יציב ואחיד עם חום שאינו מייבש את האוויר בבית כפי שעושה המזגן.

הבדלים נוספים המהווים יתרונות במשאבות חום כוללים שימוש במקור אנרגיה נקי וסביבתי – משאבת חום משתמשת בחום מהאוויר עצמו (גם בטמפרטורות נמוכות מאוד), החימום אינו יוצר זיהום ישיר (בשונה משריפת סולר למשל) ואין כל צורך במילוי מיכלי דלקים עבור פעולת המערכת.

האם ניתן לשלוט בטמפרטורת החימום של מערכת משאבת חום?

בהחלט ניתן לשלוט בטמפרטורה!

שליטה בטמפרטורת מערכת ההסקה שלכם אפשרית וזה כמובן מומלץ שיהיה פיתרון שליטה על טמפרטורת המערכת. באופן כללי ניתן להמשיך להשתמש באותו פיתרון שליטה שהיה במערכת החימום הישנה שלכם (הסבת התרמוסטט לעבודה עם משאבת חום למשל). כאשר אין אמצעי שליטה קיים, אנו יכולים להוסיף רכיב ייעודי, כאשר השליטה היא על טמפרטורת החדר ולא טמפרטורת המים, מה שמוביל לחימום יעיל, חסכוני ומותאם אישית הרבה יותר.

אין לכם מה לדאוג, חימום תת רצפתי או הסקה מרכזית מבוססי משאבות חום מספקים את החימום הנעים, החסכוני והאיכותי ביותר, לצד יכולות התאמה אישית מצוינות לרמת החום המופק. אנחנו מבטיחים לכם חדר נעים ומזמין!

מה לגבי חימום בריכה עם משאבת חום?

משאבות חום הן פיתרון מצוין ויעיל במיוחד לצורך חימום בריכות בכל הגדלים. לחברת סולארי ניסיון עשיר בתחום זה והחברה מציעה כמה משאבות חום המתאימות לחימום בריכה. חברת סולארי התקינה מערכות לחימום בריכות בבתים פרטיים וכן בבריכות ציבוריות גדולות.

המערכת מאפשרת חימום איכותי ונעים של המים והארכת עונת הרחצה, תוך צמצום משמעותי בעלויות התפעול לעומת כל פיתרון חימום אחר.

האם מערכת הסקה עם משאבות חום מתאימה לבתים משותפים?

בהחלט כן!

ככל שהשטח המחומם גדול יותר כך עלות התקנת מערכת משאבות חום להסקה מרכזית יורדת. מערכת כזו מביאה חיסכון משמעותי בעלויות ההסקה. לקבוצת סולארי ניסיון רב בהתקנת מערכות הסקה מרכזיות בבתים משותפים ובמבנים מוסדיים גדולים ומורכבים, תוך בנייה הנדסית מדויקת של המערכות והתאמה אישית מלאה לצרכי החימום והתפעול.

מה תנאי התשלום שאתם מציעים?

סולארי מאפשרת תשלום במזומן, בתשלומים או באמצעות השתתפות בחיסכון המושג מתהליכי ההתייעלות האנרגטיים – אנו מציעים לכל לקוח ולכל פרויקט פיתרון מימוני מלא ומותאם אישית!

רוצים פיתרון חימום מתקדם וחסכוני? מחפשים את הדרך היעילה, האמינה והזולה ביותר לחמם? צרו קשר היום ואנו מבטיחים לבנות איתכם תכנית תשלום התואמת את הצרכים והמגבלות שלכם.

מדוע לבחור לעבוד עם סולארי?

בפשטות, כי אנחנו באמת ובתמים הכי טובים בתחום, הוותיקים בתחום, מספקים את המוצרים הטובים והאמינים ביותר ומציעים לכם שירותיות ומקצויות ללא תחרות. זה בקצרה, פירוט הסיבות מדוע כדאי לכם לבחור את סולארי עבור פתרונות חימום הוא:

מעל 25 שנות ניסיון בפתרונות חימום, משאבות חום ומערכות הסקה מרכזיות לשוק הפרטי והמוסדי.

ייבוא, ייצור עצמי, שיווק והתקנה רק של המוצרים הטובים ביותר, האמינים ביותר, הכדאיים ביותר כלכלית והמתקדמים ביותר בתעשייה.

שירות כערך עליון, לכל פרויקט וכל לקוח – אנחנו חברה של אנשים שלצד מקצועיות שמים את השירות האיכותי בראש סדר העדיפויות. מצטיינים בהיבט האנושי ומציעים לכם מענה טלפוני 24 שעות ביממה.

סולארי מציעה לכם מחירים תחרותיים בזכות יתרון הגודל שלנו והעובדה שאנו פעילים בכל שרשרת האספקה והערך של תחומי העיסוק שלנו.

אנו בסולארי מהווים כיום קבוצה ולא חברה קטנה או מתקין בודד – הקבוצה כוללת ייבוא מוצרים מחו”ל, ייצור עצמי במפעל ישראלי, חטיבת התקנות ביתיות, חטיבה מוסדית, אנשי שירות וכן הלאה – כך שיש לכם גב מכל בחינה!

ביחרו בסולארי כמו שכבר 3,000 לקוחות מוסדיים ו-5,000 לקוחות פרטיים בחרו בנו לאורך השנים.

  רוצה לשוחח תחזרו אלי פנייה בווצאפ
  נגישות
  × היי :)