בתהליך שיפוץ בית יוקרתי? הכירו את פתרונות החימום המתקדמים

בכל שיפוץ או פרויקט בנייה משמעותי בבית, אך קל וחומר לקראת שיפוץ יוקרתי ויקר, יש חשיבות לתכנון נכון וחכם עוד בשלבים הראשונים וכמו כן לשימוש בפתרונות מתקדמים, מותאמים אישית ויעילים. אם אתם כבר עכשיו בעיצומו של תהליך שיפוץ בית יוקרתי או אם אתם לקראת פרויקט מרגש ומרתק שכזה, אחת הבחירות שקריטי לבצע עוד בשלב התכנון ולהתכונן אליה תשתיתית, טכנית וכלכלית היא הבחירה בפתרון החימום לבית המשופץ והמשודרג שלכם.

ריכזנו עבורכם את עיקר פתרונות החימום המתקדמים והחדישים הקיימים כיום בשוק, כאשר חלקם מצריכים ומחייבים התקנת מערכת חדשה לגמרי וחלקם מאפשרים גם פתרונות מותאמים אישית של הסבת פתרונות חימום קיימים וישנים יותר לעבודה עם מרכיבים חדשים ויעילים יותר. כמו כן, כאשר מדובר על שיפוץ יוקרתי של נכס למגורים, החימום נוגע גם לחימום הבית עצמו עם פתרון הסקה מרכזית מתקדם ואיכותי אך גם לאלמנטים אחרים דוגמת חימום בריכה פרטית ולעיתים אף חימום מי הצריכה של הבית.

חשיבות התכנון המוקדם

לפני הפתרונות המתקדמים והיוקרתיים עצמם, נדגיש עד כמה ולמה חשוב לתכנן מראש את פתרון החימום שתיישמו ותשתמשו בו בבית המשופץ שלכם. מכיוון שמדובר על מערכות טכניות מורכבות ולעיתים גדולות, המצריכות התקנת מרכיבים ברמת התשתיות של הבית, קריטי לתכנן את הבית ואת מערכות החימום והתשתית עוד בשלב התכנון ההנדסי של הבית ולהכניס את הכל לשרטוטים של האדריכלים.

כך למשל, אם אתם בוחרים באפשרות הפופולארית, המפנקת והיעילה של חימום תת רצפתי מבוסס צנרת מים חמים ומשאבת חום, מאוד אפקטיבי וחשוב לכלול את הצנרת ואת יתר מרכיבי התשתית של המערכת כבר בשלבי התכנון האדריכלי וההנדסי.

פתרונות מתקדמים להסקה ביתית מרכזית

הסקה מרכזית מספקת פתרון חימום אחיד ומרכזי לכל הבית או לכל הפחות לכל חללי המגורים המרכזיים בו. הסקה ביתית מרכזית מציעה חימום הרבה יותר נעים, מפנק וכיפי לעומת פתרונות נקודתיים כמו חימום חדרים עם מזגנים, מפזרי חום ותנורים ניידים למיניהם, כאשר בנוסף בהקשר לפתרונות חימום מתקדמים, יוקרתיים ואסתטיים, רק מערכות הסקה מרכזית מספקים את הביצועים והתנאים היוקרתיים והגבוהים ביותר. כשמדובר על הסקה מרכזית, הכוונה היא כאמור שהבית מחומם בשיטה אחת ולרוב דרך אמצעי הפקת חום מרכזי אחד, הפתרונות המתקדמים הזמינים לכם לקראת שיפוץ יוקרתי כוללים למשל:

  • הסקה מרכזית עם רדיאטורים חיצוניים המותקנים על קירות החדרים בבית, החום מפוזר בבית בצנרת מים חמים אשר מתחממים באמצעות מערכת מתאימה – כאשר משאבת חום היא הפתרון האידיאלי והמתקדם ביותר כיום שגם מציע עלויות הפעלה נמוכות ופתרון חימום אקולוגי.
  • רדיאטורים חשמליים מעוצבים – פתרון בו מותקנים בחדרים שונים רדיאטורים חשמליים מעוצבים ובעלי סטייל אלגנטי, ההפעלה חשמלית ואין צנרת מים. פתרון אסתטי, אך לא מאוד יעיל אנרגטית וכלכלית וגם יש בכל חדר רדיאטור בולט שנמצא בחדר כל השנה.
  • חימום תת רצפתי ומשאבת חום – הפתרון הכי מפנק, נעים, יעיל ואסתטי. מים חמים בצנרת תת רצפתית נסתרת, חום אחיד, יציב ומאוד כיפי ויעיל בכל הבית, עבודה על בסיס משאבת חום חשמלית חכמה המספקת חימום מרכזי בעלויות הפעלה נמוכות יחסית וביעילות אנרגטית חסרת תחרות.
  • חימום מרכזי עם מפזרי חום מבוססי גז – פתרון לא מאוד נפוץ אך בכל זאת קיים. מפזרי חום המותקנים בחללים המרכזיים של הבית, כאשר האוויר מחומם באמצעות תנורי גז. יותר יעיל משימוש בסולר אך בכל זאת מזהם, יקר לעומת משאבת חום ומחייב תלות באספקת גז קבועה.

הסבת מערכות חימום מבוססות סולר/דלק לעבודה עם משאבת חום

מכיוון שמדובר על שיפוץ בית יוקרתי, חשוב לציין כי אם קיימת בבית מערכת הסקה מרכזית מבוססת צנרת מים – לרדיאטורים חיצוניים או בחימום תת רצפתי – ואשר פועלת על בסיס תנורי הסקה בסולר או בגז (פתרון מיושן, מזהם, יקר ולא יעיל לעומת החלופות), אפשר גם לבצע הסבה של המערכת לעבודה על בסיס משאבת חום.

הסבה כזו זולה יותר לעומת התקנת מערכת חדשה לגמרי כמובן והיא מספקת בסוף התהליך מערכת חדישה, משודרגת ומשמעותית יותר יעילה אנרגטית, סביבתית וכלכלית.

פתרונות מתקדמים, יעילים וחסכוניים לחימום בריכה פרטית

כדי ליהנות מהבריכה הפרטית בבית היוקרתי והמשופץ שלכם גם בעונת החורף – חלקית או באופן מלא אם היא מקורה – אתם צריכים פתרון יעיל וכדאי של חימום בריכה. גם כאן משאבות החום מספקות את הפתרון הכי מתקדם, יעיל ומשתלם כלכלית, עם חימום בריכות פרטיות לטמפרטורה מדויקת ונעימה ובעלויות הפעלה נגישות ללא כל שריפת דלקים.

רוצים לשמוע עוד על פתרונות חימום מתקדמים, להסקה מרכזית, חימום תת רצפתי, חימום בריכה פרטית או חימום מי צריכה? פנו היום לסולארי ונשמח לסייע לכם ולקבוע פגישת ייעוץ בה תלמדו על המערכות והמוצרים המתקדמים והמנצחים שלנו.