איך לחמם בריכה?

בריכה מחוממת היא חלום של ממש, פינוק אמיתי כאשר הטמפרטורות בחוץ מתחילות לרדת והקיץ הישראלי החם מתרחק מאיתנו, כאשר עבור מוסדות כמו בתי מלון מדובר לא אחת על צורך עסקי מהותי. אך כדי להביא גוף מים כה גדול כמו בריכה, ביתית קטנה או מוסדית גדולה, לטמפרטורה נעימה ונוחה לשחייה כאשר טמפרטורות הסביבה קרות, יש צורך בהשקעת אנרגיה רבה – מה שמעלה את השאלה המהותית איך לחמם בריכה, בדגש על פתרונות יעילים אנרגטית המאפשרים השגת חימום איכותי במינימום עלות כספית ואנרגטית.

איך לחמם בריכה?

לאיזו טמפרטורה מחממים את הבריכה

כמובן שכדי לענות על השאלה לגבי האופן האופטימאלי שבו מומלץ לחמם בריכות שחייה, חשוב להגדיר מה הטמפרטורה שאליה רוצים להגיע. מצד אחד טמפרטורה נמוכה מדי לא תספק את החוויה הנעימה והאיכותית שאתם או המתרחצים שלכם מחפשים בימים קרים, כאשר מצד שני טמפרטורה גבוהה מדי גם יכולה להיות פחות נעימה ובעיקר תגרור עלויות חימום ואנרגיה גבוהות יותר – כאשר לכל מעלה כלפי מעלה יש משמעות פיננסית מהותית בחלק מהמקרים.

לכן, הגישה המקובלת היא לחמם מים של בריכת שחייה, פרטית או ציבורית, לטווח טמפרטורה של 28-30 צלזיוס. טמפרטורה כזו מאפשרת רחצה נעימה וכיפית גם בימים קרים של שתיו, ראשית החורף וסיום החורף ואם הבריכה מקורה אז גם בימי שיא החורף. באמצעים המתאימים והיעילים ביותר אנרגטית, אפשר גם לייצר חימום בריכה לטמפרטורה מעט גבוהה יותר לימים הקרים ביותר של החורף – אשר בישראל הוא באופן כללי לא נורא כל כך מבחינת צניחת טמפרטורות.

נציין כי לצד חימום בריכה, אם מדובר על חימום של מים בג’קוזי או מתקן ספא כלשהו, אפשר בקלות וביעילות אנרגטית גבוהה להגיע לטמפרטורות של עד 40 מעלות צלזיוס, למים חמים במיוחד (ממש לא מומלץ לבריכה כמובן).

מה אמצעי חימום הבריכה הכי יעיל וחסכוני?

ברמה המעשית, בריכות מחוממות מגיעות לטמפרטורות גבוהות יותר כאשר רכיב חימום חיצוני מחמם את המים העוברים בסירקולציה לבריכה עצמה – זאת לצד אלמנטים הנדסיים ופרקטיים המגבירים בידוד, מצמצמים אובדן חום ומשפרים את יכולת החימום של הבריכה. בעבר נעשה שימוש בתנורים מיוחדים, מופעלים ע”י שריפת סולר במקרה הגרוע מבחינת זיהום ועלויות או גז במקרה שהוא רק מעט גרוע יותר – אך למרבה המזל היום יש פתרונות טכנולוגיים והנדסיים משמעותית יעילים, חסכוניים, אמינים וזולים יותר.

כיום, האמצעי היעיל והמומלץ ביותר לחימום בריכה הוא משאבת חום ייעודית למטרה זו. זוהי השיטה המשמשת ברוב מוחלט של הבריכות הציבוריות והמוסדיות ברחבי ישראל (קיבוצים, מלונות, מוסדות ספורט וכו’) וכמו כן בבריכות פרטיות בבתים. משאבות חום לחימום בריכות שחיה מספקות פתרון מאוד יעיל אנרגטית ולכן חסכוני מבחינת עלויות שוטפות וארוכות טווח, ללא זיהום ישיר כלל, שקט וניתן להתאמה אישית מושלמת.

כיצד משאבת חום מחממת את הבריכה שלכם?

משאבת חום משתמשת בחשמל כדי ללכוד בתהליך פיזיקלי חכם את החום הקיים במילא באוויר – כולל בימי חורף קרים במיוחד כמובן – ולהעביר את החום הזה מהאוויר ואל המים, זאת באמצעות מערכת חשמלית הדומה חיצונית ליחידת מזגן. משאבת חום לא מייצרת חום בעצמה אלא מנצלת חום קיים ומעבירה אותו למים הבריכה, זה מאפשר חימום מים יעיל אנרגטית וחסכוני בעלויות ובמשאבים.

המים מהבריכה מסוחררים במערכת, עוברים דרך אמצעי החימום של משאבת החום ומוחזרים לבריכה, מה שמייצר טמפרטורת מים גבוהה, נעימה ויציבה. כל התהליך הפיזיקלי הזה מתרחש בתוך יחידת משאבת החום, במובן מסוים באופן הדומה לפונקציית החימום של מזגן, רק בצורה יעילה יותר ועם העברת החום אל המים עצמם.

את משאבת החום לחימום הבריכה ניתן להציב במיקום דיסקרטי, אין כל שימוש בשריפת דלקים, המערכת שקטה מאוד, אמינה מאוד ואינה מצריכה כמעט כל תחזוקה מלבד קביעת טמפרטורה והפעלה בתחילת הימים הקרירים.

לפרטים נוספים אודות חימום בריכה עם משאבת חום והתאמת חבילה מנצחת ומותאמת אישית במיוחד עבורכם -פנו אלינו ונציג סולארי ישמח להגיע עד אליכם לפגישת ייעוץ ותכנון.