מהו תפקידו של מחמם מים לבריכה?

בריכת שחייה, פרטית בבית, במלון או קאנטרי קלאב או ציבורית, היא בהחלט שדרוג משמעותי ומתקן המאפשר כל כך הרבה דברים, בהנאה רבה של שהייה בתוך מים. אבל מה עושים אם רוצים ליהנות בבריכה גם בחורף ועם שחייה או רחצה במים חמימים ונעימים? מתקינים מערכת חימום לבריכה כמובן, כאשר מרכיב משמעותי בכל טכנולוגיה בה בוחרים הוא מחמם מים לבריכה, לב המערכת והאלמנט שמספק בפועל את המים החמים. 

נסביר אודות מחממי מים לבריכה, אפשרויות הקיימות בשוק וכמובן לגבי הפתרונות המתקדמים, היעילים והכדאיים ביותר אותם מציעה ללקוחות פרטיים, עסקיים ומוסדיים קבוצת סולארי – המובילה בישראל בתחום של פתרונות חימום מים מתקדמים ויעילים אנרגטית וכלכלית

מה עושה מחמם מים לבריכה?

ובכן, כפי שניתן להבין מהשם שדי מסביר את מהות העניין, מחמם מים לבריכה הוא הגורם הטכנולוגי-פיזיקלי האחראי על חימום המים הנמצאים בבריכה. קרי, העלאת טמפרטורת המים המועברים לבריכה לרמה מוגדרת ורצויה כך שיהיה אפשר לשהות במים בנעימים גם כאשר טמפרטורת הסביבה נמוכה, למשל בימי החורף או בשעות הערב הקרירות יותר. 

אם אתם מרתיחים מים בקומקום חשמלי או על הכיריים, אתם יודעים בטח שחימום מים היא בבסיסה לא פעולה מורכבת במיוחד. מיישמים חום על המים ו/או כלי הקיבול המכיל אותם והטמפרטורה עולה. אבל, חימום בריכה הוא עניין שונה לגמרי ובהחלט מורכב משמעותית, כי צריך לא רק לחמם את המים במקור אלא לגרום לבריכה שלמה – עם כמות ומסת מים עצומה – לשמור על החום הזה ביעילות. 

לכן, כדי שמחמם מים לבריכות שחייה ציבוריות, מוסדיות, טיפוליות ופרטיות יאפשר חימום של מי הבריכה כולה, ביעילות אנרגטית טובה ועם עלויות תפעול סבירות, חשוב מאוד להשתמש בפתרון המתאים למשימה מורכבת זו. 

סוגי טכנולוגיות לחימום מים לבריכה

יש כמה אפשרויות של טכנולוגיות חימום מים לבריכות, כאשר כמובן שחלקן פחות יעילות אנרגטית וכלכלית מאחרות, חלקן מציעות עלות התקנה נמוכה אך עלות תפעול גבוהה, חלקן פשוט לא מספקות ביצועים מספיק טובים כל השנה ויש גם טכנולוגיה אחת שנותנת מענה לכל ההיבטים ומציעה חבילה שלמה, מקיפה ויעילה במיוחד. נסביר. 

  • מחמם מי בריכה חשמלי: פתרון פשוט, זול יחסית להתקנה אבל מאוד לא זול או יעיל אנרגטית להפעלה. גוף חימום חשמלי וחזק, מתחבר על קו צנרת המים של הבריכה ופשוט מחמם את המים במקור ומזרים לבריכה מים חמים. פתרון המיועד רק לבריכות קטנות ואשר מסוגל בפועל להעלות את הטמפרטורה של הבריכה כולה רק במקסימום של כ-1.5 מעלות. 
  • מחמם בריכה מבוסס גז: פתרון די מיושן ולא מאוד יעיל לחימום בריכות. ע”י שריפת גז בתנור מיוחד, המים המועברים לבריכה מחוממים. כך חיממו בעבר בריכות שחייה ציבוריות ומוסדיות. עלות הפעלה יקרה, שריפה של דלקי מאובנים ויעילות אנרגטית לא גבוהה במיוחד הם החסרונות העיקריים. 
  • מחמם מים סולארי לבריכה: פתרון הדומה במהותו לקולטים הסולאריים המחוברים לדוד שמש כדי לחמם את המים בבית, רק בגדול ועבור חימום מי בריכה. יש צורך בשטח גדול ורחב מאוד של קולטים סולאריים ייעודיים (כמו שטח הבריכה בדר”כ!) ומשאבות להובלת המים. זהו פתרון זול להפעלה וידידותי לסביבה, אבל הוא פשוט לא עובד מספיק טוב כל השנה, לא מחמם מספיק את המים לבריכה גדולה ולכן אינו מספק. 
  • משאבת חום – מחמם המים האולטימטיבי לבריכות: לבסוף הגענו לפתרון היעיל והמשתלם ביותר, זה אשר משמש היום באינספור בריכות פרטיות וציבוריות בכל רחבי ישראל (רבות מהמערכות בהתקנת קבוצת סולארי!). משאבת חום עובדת על עיקרון דומה למזגן, מנצלת את האנרגיה באוויר, חימום בתהליך פיזיקלי חכם והעברת החום למים. זהו פתרון חסכוני מאוד בחשמל ובעלויות תפעול, מאוד יעיל אנרגטית, ללא כל שריפת דלקים, שקט ועם מערכת פשוטה המאפשרת חימום בריכה מאוד יעיל, כל השנה ולכל סוגי הבריכות. 

רוצים לשמוע עוד על מחמם מים לבריכה בטכנולוגיה האופטימאלית של משאבת חום? צרו קשר ונציג סולארי יגיע אליכם לפגישת היכרות וייעוץ.

 

פוסטים קשורים