חימום בתי חולים

בעולם המהיר, הדינמי והמורכב לניהול של שירותי הבריאות, גם כל שנייה חשובה וגם כל שקל הוא קריטי. בתי חולים זקוקים לפתרונות אמינים, יעילים כלכלית ואנרגטית ומגוונים של חימום, בדגש על חימום מים בבתי החולים בישראל. היום נסקור את הפתרונות האיכותיים והטובים ביותר של חימום בתי חולים בישראל ונסביר אודות מה קבוצת סולארי מציעה בתחום חשוב זה. 

קבוצת סולארי היא מובילת השוק בפתרונות מתקדמים, אמינים ויעילים  של חימום מים, עם דגש על מערכות מבוססות משאבות חום חדשניות ומותאמות אישית. טכנולוגיות מתקדמות ופורצות דרך אלו מציעות לבתי חולים את האיזון המושלם בין יעילות אנרגטית וכלכלית, אמינות תפעולית חסרת פשרות, יחס עלות-תועלת מעולה ועמדיה בסטנדרטים סביבתיים מחמירים. 

חימום בבתי חולים – גישה מקיפה וצרכים מגוונים

למתקן גדול, עמוס ומורכב כמו בית חולים יש כמובן צרכים רבים ומגוונים של חימום והמון מערכות ואלמנטים הדורשים פתרון אמין, אפקטיבי וזמין. מבין המבנים הציבוריים והמוסדיים הקיימים, בית חולים הוא כנראה המורכב ביותר מבחינת צרכים, מרכיבים, תשתיות ודרישות -גם בהקשר לפתרונות חימום וגם בהקשר לכמעט כל צורך אחר. 

כך, חימום בית חולים יכול להתייחס למערכת הסקה מרכזית לחימום אינסוף החללים השונים בבית החולים בחודשי החורף ובקרת טמפרטורה במחלקות ואזורים רגישים ומיוחדים. אך בישראל הכוונה היא בעיקר לפתרונות חימום מים, החל במי צריכה לשימוש שוטף ורגיל ועד לצרכים תעשייתיים כמו כביסה, מטבח בית החולים, מערכות היגייניות וכן הלאה. 

כל בית חולים הוא מערכת גדולה ומורכבת בפני עצמו ועם צרכים פרטניים, לכן כל מערכת חימום בית חולים חייבת להיות מותאמת אישית ברמת התשתית וההנדסה ועד רמת משתמשי הקצה וקבלת מענה מושלם בכל נקודה ונקודה. כך אנו בסולארי ניגשים לפרויקטים בסדרי הגודל האלו, בין אם מדובר על מערכת כוללת לחימום מים בכל בית החולים או מערכת נקודתית. 

משאבות חום – מובילות את הדרך בפתרונות חימום חדשניים ויעילים

הדגש שלנו בסולארי הוא על מערכות מבוססות משאבות חום אוויר למים כדי לספק מענה אופטימאלי ומדויק של חימום, כולל במתקנים מורכבים כמו בתי חולים. משאבות חום בולטות למול החלופות כפתרון טכנולוגי מתקדם ואמין המספק שילוב נדרש וקריטי של יעילות תפעולית, כלכלית ואנרגטית לצד קבלת תוצאות החימום המדויקות שהצרכנים דורשים. 

משאבות חום תעשייתיות ומוסדיות מחממות מים (או אוויר, תלוי ביישום ובצורך) בצורה מאוד חכמה ויעילה אנרגטית וכלכלית, ללא כל שריפת דלקים ועם ניצול אופטימאלי של שטח ואנרגיה, כאשר ניתן להגיע לטווחי טמפרטורות רחבים מאוד וברמת דיוק ויציבות מעולות. 

כך ניתן להשתמש בטכנולוגיה זו להסקה מרכזית של מחלקות בבית החולים, לחימום לטמפרטורות גבוהות למערכת הכביסה והמטבח של בית החולים וגם חימום נמוך יותר למקלחות וברזים ברחבי בית החולים. ניתן בהחלט לבנות מערכת תעשייתית/מוסדית מבוססת משאבות חום לצורך חימום מים או חלל לצורך ספציפי ומיוחד וכמו כן כגיבוי מים חמים לימים בהם מערכת חימום מים מבוססת קרינת שמש לא מספקת את הביצועים הנדרשים. 

יתרונות משאבות חום לעומת פתרונות חימום אחרים

  • יעילות אנרגטית משופרת וגבוהה משמעותית לעומת מערכות חימום מים מבוססות תנורים ושריפת דלקי מאובנים – סולר או גז למשל. 
  • פתרון נקי ומשמעותית יותר יעיל סביבתית לעומת שריפת דלקי מאובנים ופתרונות אחרים שהינם מהותית פחות יעילים אנרגטית ומחייבים מקור אנרגיה מזהם.
  • כדאיות כלכלית – בעיקר בטווח הארוך, חימום בתי חולים על בסיס משאבות חום מספק פתרון עם כדאיות כלכלית משמעותית טובה ויעילה יותר לעומת חלופות של דלקים ומערכות חימום אחרות. החיסכון מושג בעלויות אנרגיה מופחתות מאוד, הוצאות תחזוקה נמוכות מאוד ואמינות שיא של המערכת.
  • יציבות ואמינות – משאבות חום אוויר למים מספקות מים חמים בצורה מאוד יציבה ואמינה, לפי טווח הטמפרטורות הרצוי, כולל כמובן בחודשי החורף. 

קבוצת סולארי לחימום בתי חולים!

במתקנים עם מבנה עלויות כה מורכב וסבוך כמו בית חולים, לצד צרכים הנדסיים דינמיים ומהותיים, פתרונות חימום מים יעילים, אמינים וכדאיים כלכלית הם קריטיים הן לבית החולים עצמו כמערכת והן למטופלים והמאושפזים במקום. משאבות חום הן אלמנט “משנה כללי משחק” בהקשר לפתרונות חימום בתי חולים, ממגוון פרמטרים וסיבות. 

רוצים לשמעו עוד כיצד קבוצת סולארי יכולה לייעל, לקדם, לחדש ולהוזיל את מערכות חימום המים בבית החולים שלכם? צרו קשר היום ונגיע אליכם לפגישת היכרות, אבחון וייעוץ ראשונית. 

פוסטים קשורים